30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

YENİ BİR DÖNEME MERHABA DERKEN ; 17 Ekim 2014 Cuma  Saat: 16:22


Değerli Arkadaşlar, İSTANBUL ÇAĞDAŞ Dostları ve bizleri yakından izleyen Sevgili Kardeşlerim, Kültür Gönüllüleri.....
Dile kolay; İSTANBUL ÇAĞDAŞ olarak, tam 27 yıldır gönül verdiğimiz bu Kültür işinde en ön saflarda dört nala koşmanın haklı gururunu yaşayan bir kurucu başkan olarak, hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Yeni dönemin ilk yazısı da genel anlamda, bir muhabbet yazısı olacak. Bundan önceki zamanlarda, sizlere her hafta yazarak, haberler veriyor ve de sizleri devamlı taze ve diri tutmaya çalışıyordum. Yine bildiğiniz üzere, geçen dönem bu konuda sizlerle fazla bir


Türkan Saylan Resitali
yazışmam olmadı. Tabii bu tamamen beni ilgilendiren bir konu.
Bu dönem inanınız her hafta sizlerle birlikte olmaya, paylaşmaya devam etmeye karar verdim. Tabii bu kararı almamda en büyük destekçilerim yine sevgili İSTANBUL ÇAĞDAŞ'lılar oldu.
Değerli Arkadaşlar ;
İSTANBUL ÇAĞDAŞ 1988 yılından beri, Kültürümüzün en renkli dışa vurumu olan Halk Oyunlarımızı araştırıp, geliştirerek, yaşamasını ve bizden sonraki kuşaklara aktarılmasını ilke edinmiş, kurumsallaşmak yolunda büyük adımlar atmış, bir güzel insanlar topluluğudur.
Her dönem açtığı kurslarla da, yine aynı idealler doğrultusunda, geleneksel Türk Ailesi baz alınarak, örf ve adetlerimiz çerçevesinde çalışmalarına devam etmektedir.
Bizler Halk danslarımızı köy meydanlarından sahnelere taşıyarak, kültürümüzü geniş kitlelere yaymak çabasında olan, Kültür Gönüllüleriyiz.
Tabii bu işleri yaparken de, değişiklik yapalım, derken komik olmamaya da çok dikkat ediyoruz. Özellikle de , kostüm ve müzik konusuna çok hassasiyet gösteriyoruz.
Uluslararası platformda ise, oyunlarımızın özünü kesinlikle bozmamaya gayret gösteriyoruz.
Tabii yukarıda anlatmaya çalıştığım bu hasletler, bu işle uğraşan tüm kuruluşların ortak görüşü olması lazım. Daha fazla detaya girmeden 12 EKİM 2014 Pazar günkü açılışımızdan bahsetmek istiyorum.
Sevgili Arkadaşlar;
Bayram sonrası yeni dönem açılışımızı yaptık. İlk etapta yeterli sayıda yeni arkadaşımızı bünyemize kattık. Yürütme Kurulumuz çok güzel ve mütevazi bir açılış programı ayarlamış. her arkadaşım, ben dahil , üzerine düşen vazifeyi layığı ile yaptı.
Esas olan bu haftaki çalışmamız. Bir bu kadar daha yeni arkadaşımız kayıt için bu haftayı bekliyor. Özel derslerimiz sıraya girdi bile. Salonumuzu pırıl pırıl bir şekilde, yeni sezona hazırlayan tüm arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim. Her şey gönüllerince olsun.
Olağan Genel Kurulumuz 31 EKİM 2014 Saat: 19.00'da Dernek Merkezimizde yapılacak. Tüm asli üyelerimizi bu vesile ile anılan gün merkezimize bekliyoruz.
Yönetim Kurulumuzu biraz daha gençleştirmek arzusundayız. Genç ve dinamik arkadaşlarımı Yönetim ve diğer Kurullarda görmek en büyük isteğim.
Her dönem olduğu gibi Dernekçiliğin de lokomotifliğini yapmak, bu dönem de bizlere nasip oluyor. Etrafa bakıyorum da çakma DERNEK'ler her alanda türemeye başladı. Kardeşim nedir bu çakmalardan çektiğimiz? Serkan ŞERİN kardeşim facebook'a yazmış : " BARİ AYNEN KOPYA ÇEKMESEYDİNİZ " Diye..
ÇAKMALAR BAKINIZ :
Biz İSTANBUL ÇAĞDAŞ olarak bu işleri para kazanmak için yapmıyoruz. Biz 27 senelik bir kuruluşuz. Markamız TESCİLLİ ..... Kuruluşumuzu bir yerlerden de hava parası ile almadık. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıp, haddimizi bilerek hareket ediyoruz.
Değerli Arkadaşlarım ;
Bu haftaki çalışmamıza lütfen saat: 12.00'de başlayacak şekilde geliniz ve ısınma hareketlerine katılınız. Zeminimizin parke olmasına rağmen, yine de ısınmakta ve soğumakta fayda var.
Lütfen, Web Sitemizdeki " SERDAR ABİ'den " Köşesini her hafta okuyunuz. " SERBEST KÜRSÜ " Köşemize yazılarınızı yazınız. Aynen yayınlayalım. " KONUK DEFTERİ'mizi ara sıra da olsa ziyaret ediniz. FACEBOOK Sayfamızı beğenip, üye olunuz. GOOGLE GRUBU muza da üye olunuz.
Biz 27 senelik kocaman bir aileyiz. Birbirimizi sevelim, sayalım. Örf ve adetlerimizi unutmayalım. Dejenerasyon iyi bir şey değildir. Bir insanı dejenere etmek istersen önce onun kültürünü dejenere edeceksin. Bunun için Kültürümüze sahip çıkalım.
Bu haftalık bu kadar ; ÇAĞDAŞ'ça ve ÇAĞDAŞ'lı kalınız.......

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com