30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR….. 3 Kasım 2013 Pazar  Saat: 21:35


Değerli İSTANBUL ÇĞDAŞ Dostları, arkadaşlarım ve bizleri yakından takip eden sevgili izleyenler ;
İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ta 26.Dönem çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Her gün artan yeni arkadaşlarımızın sayısı, eski arkadaşlarımızın yavaş da olsa tekrar yuvaya dönüp, çalışmalarına başlamaları bizler için sevinç kaynağı. Bu dönem genel çalışmalarımızı biraz azaltıp, kurul kararı ile , yöre çalışmalarına bir an evvel geçmek istiyoruz. Nihai kadromuzu iki haftaya kadar tamamlayıp, Yürütme Kurulumuzun hazırlayıp, Yönetimin bir iki düzeltme ile kabul ettiği Yıllık Faaliyet Planımızı uygulamaya koyacağız. Bu da demektir ki; çalışmalarımız önümüzdeki haftalarda daha da yoğun ve eğlenceli geçecek.


Türkan Saylan Resitali
Tabii bu demek değildir ki , devamlı çalışacağız. Çok güzel sürprizlerimiz sizleri bekliyor.
Değerli Arkadaşlarım ;
Bu haftaki çalışmamız ısınma hareketleri ve Tolga Hoca’nın gösterdiği figürlerle başladı. Necdet Hoca ve kemençesi Karadeniz yöremizden ezgiler sundu bizlere. İkinci derse ise ben bizzat girdim. Arkadaşlarımın gözlerindeki öğrenme isteği ve gösterdikleri çaba, inanınız beni çok sevindirdi. Genel olarak gruba baktığımda, yeni arkadaşlarım hiç de kötü değiller, hatta aralarında çok iyi dansçı olmaya namzet, kişiler de var. Ben inanıyorum ki; 26.Dönem arkadaşlarımla birlikte, bu yıl birçok güzelliğe imzamızı atacağız.
Benim sizlerden bir tek ricam var. O da gönül verdiğiniz bu kültür işinde, devamlılık arz etmeniz. Lütfen çalışmalara devamlı katılınız. Bu arada kayıt eksikleri olan arkadaşlarım da , eksiklerini bir an önce tamamlasınlar.
Bu dönemin bir başka güzelliği de , yurdumuzda misafir olarak bulunan, yabancı öğrencilerin, halk oyunlarımıza gösterdikleri ilgi ve bunun sonunda da gayet başarılı olmaları. Ben katılan tüm yabancı arkadaşlarımı gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Son derste aramıza bu dönem tekrar katılan, Vehbi Hocamız derse girdi. Her zamanki kendine has tavrı ile, başarılı bir şekilde dersini tamamlayan arkadaşımızın arkasından sevgili Can KABA Halay yöresinin en güzel figürlerini yeni arkadaşları ile paylaştı. Tüm eğitmen arkadaşlarıma ciddi anlamda teşekkürlerimi sunarım. Soğutma hareketleri ise sevgili Arzu tarafından verildi.
Ders sonunda, yüzlerdeki mutluluk ifadesini görmemek elde değildi. Bazı arkadaşlarımdan da derslerin çok iyi ve verimli bir şekilde uygulandığı bilgisini almak , beni çok sevindirdi.
Değerli Arkadaşlarım ;
Bilindiği gibi Web Sitemiz emsalleri arasında en çok ziyaret edileni. FACEBOOK sayfamızı beğenenlerin sayısı 1050 ye ulaştı. Bu sayıyı arttırmak ve daha da geniş kitlelere ulaşmamızı sağlamak sizlerin ellerinde. Lütfen arkadaşlarınızın FACEBOOK Sayfamızı beğenmelerini sağlayınız.
Tescilli bir marka olan, İSTANBUL ÇAĞDAŞ ‘ın , bu seneki yeniliği ise WEB TV olarak, ÇAĞDAŞ tarihindeki müstesna yerini aldı.
Zaten Web TV’mizin ön çalışmalarını iki dönemdir yapıyorduk. 24. Ve 25. Dönem HALK DANSLARI RESİTALİ’mizi Web TV’mizden tüm dünyaya naklen yayınlamıştık. Şimdi ise bazı güzel anlarımızı, devamlı yayında tutuyoruz. Şu an onlarca kişi bizi İSTANBUL ÇAĞDAŞ Web TV’den izliyor. Sizlerden buraya ÜCRETSİZ olarak üye olmanızı rica ediyorum. Üye olanlara, yakında küçük de olsa sürprizlerimiz olacak. Takipçilerimizin her gün artması lazım. Her platformda olduğu gibi İSTANBUL ÇAĞDAŞ bir kurum olmanın verdiği hazla, ilklere imza atmaya devam edecek. Yakında TV Stüdyomuzdan, günün belirli saatlerinde canlı yayına da başlayacağız.
Bir kere daha tekrar etmek istiyorum. Artık eski arkadaşlarımın da sahalara dönmeleri, yeni arkadaşları ile bir an önce kaynaşmaları lazım. Bu arada hafta sektirmeden , yeni arkadaşlarına destek olan kardeşlerime de kalbi teşekkürlerimi sunarım.
Sevgili Arkadaşlarım ;
Halkla ilişkiler Bölümümüz, çalışmalarına gayet düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam ediyor. 0505 884 52 43 Telefonundan tüm arkadaşlara 7/24 Konu ile ilgili hizmet vermeye devam ediyor.
Önümüzdeki hafta, daha kalabalık, daha heyecanlı ve daha da öğrenmiş olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Hepinize kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız……

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com