30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

26. DÖNEM BAŞLIYOR …… 7 Ekim 2013 Pazartesi  Saat: 18:35


Değerli Arkadaşlarım , sevgili Dostlar ;
Yeni bir döneme yepyeni heyecan ve istekle başlamanın haklı gururunu yaşıyorum. Dile kolay çeyrek asırdan fazla yaşadığımız bu başlangıçlar bende doping etkisi yaratıyor ve arkadaşlarımla birlikte güzelliklere imza atabilmenin mutluluğunu yineliyorum.
Birlik, beraberlik, mutluluk, huzur ve de güzelliklerle geçen 25.Dönemimizin ardından, yapabildiğimiz kadarı ile tatillerimizi yaptık. Zaman o kadar çabuk geçiyor ki; yeni dönem geldi çattı.
İki kaliteli, hakiki Yurt dışı festivali, Yurt içerisinde yapılan çok özel gösteriler, geleneksel resital ve hatıra binaen yaptığımız küçük organizasyonları da sayarsak,






Türkan Saylan Resitali
dolu dolu bir dönem yaşamış olduğumuz canlı canlı ortaya çıkıyor. Tabii bunların sonucunda da; yaptığımız kültür işine dışarıdan rağbet, her gün gözle görülür bir artışla, bol miktarda oluyor. Yeni dansçı istihdamında bu dönem yine rekor kıracağımıza eminim. Artık halk Oyunlarının ismi ÇAĞDAŞ oldu. İnsanlar google’da ararken ÇAĞDAŞ diye arıyorlarmış. Bu günü baz aldığımızda onlarca yeni arkadaşımızın aramıza katıldığını, bunlardan bazılarının ise yalnızca tavsiyelerle aramızda bulunduğunu , yapılan anket ve araştırmalardan öğrenmiş bulunmaktayız. Ayrıca bir gurup Hollanda’lı ve Almanya’lı arkadaşlarımızın da aramıza katılmaları, otantik danslarımızı ne derece güzellikte icra ettiğimizin de canlı nişanesi olarak, yeni döneme imzasını attığı ve atacağı kanaatindeyim.
Özellikle de Halkla ilişkiler konusunda geldiğimiz nokta bizler için bir gurur kaynağı. Derneğimizin gülen yüzü sevgili Meral PEKTUNCER konu ile ilgili çalışmalarını 7/24 aralıksız sürdürüyor. Kendisine şahsım ve Yönetim Kurulum adına çok teşekkür ediyorum.
Yürütme Kurulumuz çalışmalarını aylar öncesinden zaten bitirmişti. Bu dönem aramıza katılan yeni eğitmen arkadaşlarımıza, uygulayacakları programda sonsuz başarılar diliyorum.
Yapacağımız işlerde öncelikle dernek menfaatlerini ön planda tutan, şahsi menfaatlerini kale bile almayan, vericilikleri ile Yönetim Kurulumuzu bile geride bırakan İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın organik , saf, kemik dansçı kadrosuna da teşekkürü bir borç bilirim. Her fırsatta bu arkadaşlarımla gurur duyduğumu deklare ederken, Allah arkadaşlarımı nazarlardan korusun diyorum.
Seyahat ve Sosyal İşler Kurullarımız üzerine düşenleri, en başarılı ve verimli bir şekilde uygulamaya koymaktan dolayı ne kadar gururlansalar azdır. Sevgili Hatice’ye bu iş çok yakışıyor. Haklı olarak bazen isyan etse de, yardımcıları ile birlikte bu işe devam etmesini canı gönülden arzu etmekteyim.
Geçtiğimiz Pazar yani 6 EKİM 2013 günü, Çalışma salonumuzda ilk açılışımızı mütevazi bir şekilde yaptık. Yeni Kayıtların yapıldığı, eski arkadaşlarımın kayıt tazeledikleri, geçmiş dönem gösterilerinin birlikte seyredilerek ön bilgilerin alındığı açılış günü, samimi bir şekilde yapılan konuşmalarla sona erdi. Hepimizin bildiği gibi önümüz bayram. Bayramda çalışma yok. 27 EKİM 2013 Pazar günü ise saat :12.00’den itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. Arkadaşlarımı rahat kıyafetlerle anılan gün, çalışmaya bekliyoruz. Bu arada sorularınızın cevabı için sevgili Meral PEKTUNCER 7/24 0505 884 52 43 Telefonunda sizleri konu ile ilgili aydınlatmak için bekliyor.
Değerli Arkadaşlarım ;
Tüm aynı işi gören teşekküllerde yeni dönem bu günlerde başlamış bulunmakta. Ben; yeni dönemin tüm kurumlara ve folklorumuza iyilikler, kardeşlik ve dostluk getirmesi dileklerimi İSTANBUL ÇAĞDAŞ adına bir kere daha yineliyorum.
Web Sitemizi, yakında 1000 kişinin beğeneceği Facebook sayfamızı lütfen sık sık ziyaret ediniz. Bizleri buralardan daha rahat takip edebilirsiniz.
Sizlerin de bildiği gibi her zaman yeniliklere imzasını atan İSTANBUL ÇAĞDAŞ Tescilli bir marka olmanın da haklı gururunu yaşamakta. Her dönem yaptığı Halk Dansları Resitalini de, kendi Web TW’sinden bütün dünyaya naklen yayınlıyor.
Daha ne olsun. Bir amatör kuruluşun, hiçbir yardım almadan kendi imkanları ile 26.yıldır bu seviyeye gelmesinin ne manaya geldiğini sizlere, yani sevgili okuyucularıma bırakıyorum.
Saygılarımla……..
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız…….

serdar@istanbulcagdas.com



Sayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com