30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

GÖSTERİMİZE HAZIRIZ… 20 Mayıs 2013 Pazartesi  Saat: 04:06


Değerli Dostlar, Sevgili Arkadaşlarım ve bizleri her zaman yakından izleyen siz güzel insanlar ;
Bu gün itibarı ile 25. Dönemin son Pazar çalışmasını yapmış bulunmaktayız. Tüm arkadaşlarım ve bizleri destekleyenlerle beraber yaptığımız bu genel çalışma sonucunda , artık, 24 Mayıs 2013 Cuma Akşamı ZHÖE’nde yapacağımız Halk Dansları Resitali’mize tam manası ile hazır olduğumuza bir kere daha inandım.
Sahne alacak ekiplerimiz, kadroları, çalışmaları, müzik ve kostümleri ile son provalarını bu günkü çalışma saatleri arasında başarı ile tamamlayıp, benden tam puan aldılar. Çoğu arkadaşımın defalarca sahne aldıklarını da düşünürsek,


Türkan Saylan Resitali
bu günkü çalışmada tüm arkadaşlarım, tarif edilemez bir heyecan içindeydiler. Her şeyin düzgün gitmesi için, tüm ihtimaller göz önünde bulundurularak, çalışmalara devam edildi.
Ekiplerimiz sırası ile, defalarca gösteri programlarını tekrar ederek oyunları iyice sindirdiler. Bu dönem ilk defa, fazla çalışma yapmadan sahne alacağız. Tüm arkadaşlarım ve İstanbul Çağdaş’ın seçkin Eğitmenleri, müthiş bir görev bilinciyle, çalışmalara eksiksiz olarak katılıyorlar. Tabii ki amatör grupların en büyük derdi olan, devam durumumuzu da asgariye indirmenin sevincini yaşıyoruz.
Bu gün sayısız tişört değiştiren arkadaşlarımı kutluyorum. Terlerinin karşılığını ayakta alkışlanarak alacaklarına da eminim. Böyle giderse nasıl Makedonya’da en kaliteli grup olarak ünlendikse, gecemizde de kalitemizin üzerine koyarak, danslarımızı icra edeceğiz. Bizleri seyretmeye gelen dost, arkadaş ve sevenlerimize bir İSTANBUL ÇAĞDAŞ klasiği daha yaşatacağız.
Hakikaten dile kolay ; Çeyrek asırdır zirvede kalmak, başarısının üzerine koyarak faaliyetlerine devam etmek, hiçbir depremden etkilenmeyen, tüm yeniliklerin öncüsü ve taklit edilmeye çalışılan bir yapıya sahip olmak, hiç kolay bir şey değil. Hele hele bu işleri amatör arkadaşlarla yapabiliyorsanız, bu daha da zor. Esasında zoru başarmak kadar güzel bir şey yok.
İşlerimizi genellikle SEVGİ, HOŞGÖRÜ ve GÜLERYÜZ üzerine kurmaktan da fevkalade memnunuz. Her fırsatta teşekkür etmesini bilen bir yapıya sahibiz. Buna karşılık da kurumumuza kendi çaplarında zarar verebilecek, dahili ve harici kişi ve kişilere karşı da gerekli tedbirleri, oy birliği ile alarak, bunlardan temizlenmesini de geçen bu çeyrek asırda çok iyi öğrenmiş bulunmaktayız. Değerli Arkadaşlarım ;
Dünyada en zor iş, insanları idare ve memnun edebilmek. Ne kadar iyiyim, hoşum, güzelim desen de, herkesi memnun edebilmenin imkanı yok. Her şahsın beklentileri, katılım amaçları ayrı ayrı ve farklı oluyor. Bu bakımdan bazı şeyleri zamanla çözebiliyorsun. Bunun için de , en önemli uygulama, konulan kuralların herkese aynı ve zamanında uygulanması oluyor. İç disiplinin olmadığı bir kurumda başarı beklenemez. Aldığımız her karar, uyguladığımız her sonuç, Derneğimizin menfaati içindir.
24 MAYIS 2013 Akşamı dans edecek olan kadronun tek amacı, İSTANBUL ÇAĞDAŞ için dans edilmesi, bu kuruluşun bir adım daha öne çıkması içindir. Bu seçkin kadroyu, bir arada tutan şey, yani tüm bu insanların ortak paydası, kesinlikle İSTANBUL ÇAĞDAŞ’tır.
Esasında her kurum için bu böyledir ve böyle olması gerekir. Halk Oyunları dernekleri arasında da, eğer danslarını dernekleri için değil de bilmem kim için yapıyorlarsa, o kurum fazla yürümez. Hele hele çeyrek asırlık bir çınar olamaz. Bu yazdıklarım, ömrünün üçte ikisini , bu amatör kültür işine veren Serdar DEMİRALP’in tüm genç arkadaşlarına tavsiye niteliğindeki, dilekleridir. Kulaklara küpe niteliğindeki bu tecrübelerimi , siz genç arkadaşlarımla paylaşmaktan fevkalade mutlu ve gururluyum.
Bu günkü çalışmadan sonra, gördüm ki, İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ı var eden gençler her şeyin en iyisine layık insanlar. Pazar günlerini saat :11.00 ile 20.00 arasında halk oyunları çalışmalarına ayıran bu gençlerin alınlarından öpüyorum.
Sevgili Dostlar;
Biz çalışmalarımızı Pazartesi günü çalışma salonumuzda, Salı akşamı ZHÖE Konferans Salonunda, Çarşamba ve Perşembe de akış olarak sürdüreceğiz. Tüm arkadaşlarımın çalışmalara bu gün olduğu gibi, eksiksiz katılmalarını rica ediyorum.
Çok değişik bir şekilde icra edilecek olan 25. HALK DANSLARI RESİTALİ’ miz, İSTANBUL ÇAĞDAŞ VEB TV Tarafından da aynı gece Saat:21.00’den itibaren HD kalitesinde naklen yayınlanacak.
Yazımın başlığında da yazdığım gibi, şu an itibarı ile gösteriye hazırız. Tüm detayları düşünülmüş gösterimizin yalnızca tarafınızdan seyredilmesi kaldı. Onu da gerçekleştirmek , sizlerin işi.
Samimi davetlerimizi, halkla İlişkiler bölümümüz, takip ediyor. Tüm dost, arkadaş ve kuruluşlara davetiye metinlerimiz çeşitli iletişim yolları ile ulaştırılmaya çalışıldı ve halen de çalıştırılıyor. Unuttuklarımız olursa, lütfen bizlere darılmayınız. Hepiniz davetlimizsiniz. Bunu sizlere İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın en yetkili kişisi olarak samimiyetimle söylüyorum.
Tabii ki Cuma akşamı güzel bir gösteri yaptıktan sonra her zaman olduğu gibi, hep birlikte yorgunluğumuzu giderip, bir kutlama yapacağız. Arkadaşlarım bu konudaki çalışmalarına başladılar bile.
Değerli Dostlar;
Bildiğiniz gibi 3 – 7 MAYIS 2013 tarihleri arasında Makedonya’nın dört yöresinde 20 kişilik bir ekiple 22.HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ’ne katıldık. İnşallah önümüzdeki dönem de aynı tarihlerde yine aynı ülkeye davet edileceğiz.
24 TEMMUZ – 5 AĞUSTOS 2013 tarihleri arasında da İtalya’nın Sardunya Adası’nda yine bir Uluslar arası Halk Oyunları Festivali’nde 35 kişilik bir kadro ile Türkiye’yi temsil edeceğiz. Aynı sezon içinde iki farklı seyahat yapmış olmak da gurur verici bir olay. Bu seyahatler grubumuzun ne kadar, seviyeli ve kaynaşmış bir grup olduğunun canlı nişanesi olarak önümüze gelmekte. Allah nazarlardan ve kem gözlerden saklasın.
İşte İSTANBUL ÇAĞDAŞ gerçeği bu.
Hepinizi Resitalimize gönülden beklerken, işlerinizde başarılar diler, gözlerinizden öperim.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız.

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com