30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

SEVGİLİ DOSTLAR, NASILSINIZ ?? 28 Nisan 2013 Pazar  Saat: 23:30


Değerli Arkadaşlarım, Kardeşlerim, İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılar ve yazılarımı sürekli bekleyerek , okuyarak, hatta üzerinde olumlu, olumsuz yorum yapan sayfa müdavimlerim.
Hepiniz; köşemde yazdığım yeni yazıma hoş geldiniz.
Uzun süredir işlerimin fevkalade yoğunluğu ve Yurt Dışındaki bazı işlerimin takibini bizzat kendim yapmam gerektiğinden dolayı sizlerden ayrı kalmış bulunmaktaydım. Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer misali ben de İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın çekim alanından kurtulamayarak, nihayet sizlerin arasına dönmüş bulunmaktayım. Bu durum beni ziyadesiyle mutlu ediyor.
Bu tip çalışmalarımı yaparken gözüm kesinlikle arkada kalmıyor. Kurumumuzdaki iş bölümü ve iş anlayışı son iki dönemdir


Türkan Saylan Resitali
fevkalade sonuçlar veriyor. Tüm arkadaşlarımın çalışmalarından da çok memnunum. Özellikle de sevgili Ali İhsan TAKMAZ kardeşimin yaptığı Başkan yardımcılığı görevindeki başarısından dolayı da kendisini kutluyorum. Hafta içi ve hafta sonu çalışmaları derken sevgili yardımcım, dört kilo birden verdi. Bu arada verimli çalışmalarına devam eden; kurullarımızın başkanları ve üyelerine, halkla ilişkilerdeki üstün başarısından dolayı , derneğimizin güler yüzü sevgili Meral PEKTUNCER’e de teşekkürlerimi sunuyorum. Seçkin eğitmen kadromuza en büyük teşekkürlerimi sunuyorum.Benim için çok önem taşıyan ve ismimizle birlikte anılan TOKAT Ekibimizi yeniden canlandırıp, belirli bir seviyeye getiren sevgili kardeşlerim Arzu, Mutlu ve Sultan'a da çok teşekkür ederim. Hepsi ayrı ayrı konularında uzman olan bu kardeşlerim, ektiklerini 25 MAYIS 2013 Cumartesi akşamı ZHÖE Konferans salonunda biçecekler.
Geçmiş dönemlerin aksine, 25.Altın Yılımızda programımızı neredeyse bir ay öncesinden hazırlamış bulunuyoruz. Anılan gecede bizleri seyredenlere, sürprizlerle dolu bir halk oyunları gecesi izletecek ve ayakta alkışlanacağız. Bu duruma gelmemizin en önemli güçlerinden biri de titiz çalışmalar yaparak, kılı kırk yaran, hep birkaç hamle ilerisini düşünen ve bugünkü işini yarına bırakmayan değerli kardeşim sevgili Aydan BULAK’a da samimi teşekkürlerimi sunarım.
Sıra geldi teşekkürlerin ve minnettarlığın en büyüğüne….. Bu teşekkürü hak edenler ise en yenisinden en eksisine kadar canlarını dişlerine takarak, emeğin en değerlisini veren sevgili, dansçı arkadaşlarıma. Onlar var oldukça İSTANBUL ÇAĞDAŞ da en güzel yerlere gelecektir. Hepsi belirli bir kültür seviyesinde, belirli bir yaş gurubunda ve yaptıkları bu kültür işini severek, isteyerek yapan insanlar. Hepsini alınlarından öpüyorum.
Değerli Okuyanlar ;
Hepinizin yakinen bildiği gibi, bu dönem kuruluşumuzun 25.Yılını kutluyoruz. Hakikaten çok özel bir dönem. En önemlisi huzurlu. İşte bu huzurun sonucunda da ben arkadaşlarıma ilk defa bir, MAYIS Seyahati organize ettim.
İSTANBUL ÇAĞDAŞ, 20 Kişilik bir dansçı grubu ile Yılın ilk yurt dışı seyahatini 3 Mayıs 2013 Cuma günü MAKEDONYA’ya uçarak gerçekleştiriyor. 7 MAYIS 2013 tarihinde ise tekrar Türkiye’ye döneceğiz. Anılan bu beş günde Makedonya’lı Türklerin misafiri olacağız. Üsküp’te, Usturumca’da, Çalıklı ve Kalkandelen’de gösteriler yapıp, dünyanın dört bir tarafından gelen Türklerle birlikte, 22.HIDRELLEZ-BAHAR ŞENLİKLERİ FESTİVALİ’ne katılacağız. Anılan Festivalde ekibimiz İzmir, Karadeniz ve Bitlis Yörelerinden örnekler sunacak. Tanrı yardımcımız, şansımız ve yolumuz açık olsun.
Değerli Arkadaşlarım ;
Makedonya Seyahatimiz dolayısıyla önümüzdeki hafta 5 MAYIS 2013 tarihinde yapacağımız Pazar çalışmamız bir sefere mahsus olmak üzere iptal edilmiştir. Önemle duyurulur.
Bu arada Temmuz ve Ağustos Aylarında yapacağımız, İtalya Seyahatimizin kadroları tamamen dolmuştur. Anılan bu seyahatlerin uçak biletleri de alınmıştır. Dost ve arkadaşların konuya gösterdikleri yakın ilgiye Yönetim olarak da çok teşekkür ederiz.
Sevgili Arkadaşlarım ;
Bu gün atom karıncamız sevgili Ayşin’in doğum gününü kutladık. Arkadaşlar kendisine çok güzel bir sürpriz yapmışlar. Bunun üzerine sevgili Ayşin de bizleri yücelten eden bir konuşma yaptı. Teşekkürler Ayşin sana ailenle birlikte mutlu, güzel, sağlıklı günler dileriz. İyi ki varsın.
Arkadaşlarımın resital davetiyelerine gösterdikleri ilgiye çok teşekkür ederim. Konu ile ilgili çalışmalarından dolayı da Hatice ACAR ve Ümit YEĞİN Arkadaşlarımı kutluyorum.
Sevgili ÇAĞDAŞ’lılar İnşallah dönüşte sizlere güzel şeyler yazarım. Salı akşamı son Makedonya çalışmamız var. Tüm arkadaşlarımın eksiksiz katılmalarını kendilerinden rica ediyorum. Kostüm konusundaki bazı kararları birlikte vermemiz gerekiyor.
Ben yarın evimi başka bir mekana taşıyacağım. Bana kolay gelsin.
Hepinizi seviyorum.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız……..

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com