30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

Arkadaşlar, Dostlar Merhaba ; 1 Nisan 2013 Pazartesi  Saat: 00:28


Artık yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik. Yörelerimiz ve kadrolarımız belli oldu. Hedeflerimiz de belli. Kim ne yapacağını şimdiden biliyor. Yüz on kişilik dansçı kadrosu hazır. İlk hedef, 25.Halk dansları Resitali. 25 Mayıs 2013 Akşamı, bizleri seyretmeye gelenlere bir İSTANBUL ÇAĞDAŞ Klasiği daha sunacağız. Ama bu görsel şölen, hiç birisine benzemeyecek. Tabii ki, kostümün en iyisini giyecek, müziğin en güzelini yapacağız. Amacımız; bizleri seyredecek olan sizlere , mutlu bir yaz akşamında, zamanın nasıl geçtiğini fark ettirmeden, halk oyunlarımızın en güzel örneklerini verebilmek.


Türkan Saylan Resitali
Tabii bu yukarıda bahsettiklerim, titiz çalışmalar ve emek verilerek yapılan bir iş. Özellikle de sevgi ve saygı unsurunun ön planda olduğu ve bu güzellikleri bizlere 25 Dönemdir sağlamaya çalışan İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın unutulmaması gereken bir durum.
Değerli Arkadaşlarım, Sevgili Dostlar ;
25. Halk Dansları Resitalimizi , Halk Oyunları ve Halk Müziği ağırlıklı bir sunumla sizlerin karşına çıkacağız. Ümit ediyorum ki, sizler bizleri her zaman olduğu gibi yine ayakta alkışlayacaksınız. Hedefimiz gösteri salonunu tıka basa doldurabilmek. Aynı zamanda geçen dönem ilkini yaşadığımız, naklen yayınımızı da gerçekleştireceğiz.
Bu arada 11 NİSAN 2013 gecesi Okullar arası halk Oyunları yarışmasının ödül töreninde de sahne alacağız. 3 MAYIS ile 7 MAYIS 2013 tarihleri arasında da, Allah bir mani vermezse 25 kişilik bir grupla, Makedonya’ya uçuyoruz. Dönüşümüzde 18 MAYIS 2013 ‘de kız ekibimiz, bir arkadaşımızın kına gecesinde sahne alacak. Akabinde 25 MAYIS , daha sonra ise 25 TEMMUZ 2013 ile 5 AĞUSTOS 2013 tarihleri arasında gideceğimiz İtalya’nın Sardinya Adası’ndaki Uluslar arası Folklor Festivaline iştirak edeceğiz. Sizlerin de bildiği gibi Haziran ayı çalışmalarla geçecek.
Değerli Arkadaşlarım ;
25. Dönemimizin bu yoğun temposu bizleri daha da kaynaştırıp, İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın ne kadar büyük bir aile olduğunu bir kere daha gözler önüne serecektir.
Bu vesile ile; lütfen çalışmalarımıza ara vermeden, düzgün bir şekilde , plan ve programımızı uygulama cihetine gidelim. Hafta içi ve hafta sonu ek çalışmalarımızı hiçbir zaman aksatmayalım.
Bu arada davetiyelerimiz satışa arz olacak. Şimdiden kimleri davet edeceğimizi düşünelim. Boş salona oynamak bizlere yakışmaz. Her dönem olduğu gibi, ağzına kadar dolu bir salonda, ayakta alkışlanacağız.
Bizler Yönetim olarak sizleri desteklemeye ve varsa ufak tefek sorunlarımızı da çözme gayreti içindeyiz. Benim gözlemlerime göre de, şu anda izlediğimiz ve çalışmalarına devam ettiğimiz yol, ideal bir durum. Sizlerden hassaten ricamız, gönül verdiğiniz bu kültür işinde devamlı olmanızdır. Bu yıl olmazsa , önümüzdeki yıl sizler de bir seviyeye muhakkak geleceksiniz. Kurullardaki arkadaşlarım, hep bu konunun idamesi için gecelerini gündüzlerine katarak, çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Seçkin eğitmenlerimiz, ellerinden gelen tüm gayreti göstererek, yeni arkadaşlarımızı yeterli seviyeye çıkartmak için çalışıyorlar. Bizler yaptığımız bu işten hiçbir menfaat ve çıkar beklemiyoruz. Amacımız Derneğimizi sömürmek, deveden kıl koparmak değil. Amacımız sizleri de bu aile platformunun içine sürekli olarak çekebilmek.
İSTANBUL ÇAĞDAŞ o kadar sağlam temellere oturmuş, bir kale ki, bu kaleyi içten ve dıştan hiçbir zevat yıkamaz. Hiçbir deprem, bizleri etkilemez. Çünkü, bizler, bizleri bir araya getiren İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ı seviyoruz. Bizde mihrap her zaman yerinde.
Değerli Arkadaşlarım ;
Hepinizi çok seviyorum.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com