30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

HEDEFLERE KİTLENDİK… 24 Mart 2013 Pazar  Saat: 22:14


Değerli Dostlar sevgili İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılar ve de hakikatli takipçilerim;
Bir haftalık da olsa kısa bir aradan sonra sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde Beril Ablanızın sağlık sorunları ile uğraştığımız için, siz değerli dost ve arkadaşlarıma istediğim vakti ayıramamıştım. Bu bakımdan sizlerden bir kere daha özür diliyorum. Buna rağmen konserve de olsa yazımı, sayfa istatistiklerinden öğrendiğim kadarı ile, yüzlerce kişi okumaya devam etmiş. Ne mutlu bana ki; böyle bir kaliteli okuyucu kitlesine sahibim. Tabii bu kolay olmuyor. On senedir, aşağı yukarı her hafta , köşe yazısı yazmak, her babayiğidin harcı değil. Zaten emsallere baktığımızda bir tane daha eşi benzeri yok. İlk ve tek olmaktan da ayrıca fevkalade memnunum.Türkan Saylan Resitali
5 NİSAN 2013 Cuma günü Saat: 10.00’dan itibaren Salacak Lions’ları ile birlikte düzenlediğimiz Anadolu yakası okullar arası Halk Oyunları yarışmasının elemeleri Fenerbahçe Kolejinde yapılacak. Katılımcılara başarılar diliyoruz. Sonuçlar ise 11 NİSAN 2013 Pazartesi akşamı Kozzy sanat merkezinde yapılan ödül töreni ile açıklanacak. Anılan gece İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı gençler de Katılımcılara üç yörenin renkli görüntülerinden örnekler verecek. Tüm dost ve arkadaşlarımız o gece Kozzy’ye davetlidirler.
Değerli Arkadaşlarım ;
Bu hafta yörelere ayrıldık. Artık çalışmalarımızı 25 MAYIS 2013 Cumartesi akşamı yapacağımız 25.HALK DANSLARI RESİTALİ’mize yönelik kadrolu bir şekilde yapıyoruz. Hafta içi her akşam çalışmalarımız var. Hangi akşam ? Hangi dansçılar? Saat kaçta ? Nerede ? Olacaklarını biliyorlar. Bu konudaki titiz çalışmalarından dolayı Yürütme Kurulundaki tüm arkadaşlarıma, Halkla İlişkiler bölümümüzü başarı ve güler yüzü ile yürüten sevgili Meral PEKTUNCER’e ve sevgili Ali İhsan TAKMAZ Dostuma çok teşekkür ederim. Kadrolar üzerinde o kadar dikkatli ve titiz çalışmalar yapmışlar ki, minimum yüz adet dansçının sahne alması, tereyağından kıl çeker gibi, kolay ve hakkaniyetli olmuş. Bu vesile ile, 25.Dönemde dans edecek olan tüm arkadaşlarımı şimdiden kutluyor, başarılarının devamını diliyor ve de hiç çalışma aksatmamalarını kendilerinden rica ediyorum. Bizler de çok önem verdiğimiz 25. Altın yılımızda yapacağımız ve de özellikli olacağını iddia ettiğimiz resitalimizin artistik ve teknik çalışmalarına devam ediyoruz.
Değerli Arkadaşlarım ;
Makedonya ve Sardinya Adası’na yapacağımız iki seyahatin de kadroları dolmuştur. Gösterdiğiniz ilgiye ve bizlere olan güveninize çok teşekkür ederiz. Bu arada Makedonya seyahatimizin akşam çalışmaları da , diğer çalışmaların paralelinde devam edecek. İki yurt dışı seyahatimizin uçak biletleri tarafımızdan temin edilmiş durumda. Bazı can arkadaşlarımızın finansör konusundaki çalışmaları da olumlu netice veriyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.
Bu gün bazı arkadaşlarımla yaptığım özel görüşmeler sonucunda, arkadaşlarımın nasıl kendi çıkarlarını ikinci plana ittiklerine bir kere daha şahit oldum. Yıllardır unuttuğum bu durumu yaşamak bana büyük bir güç verdi. Teşekkürler çocuklar………
Türkiye’mizde bu gün üniversite seçme sınavları vardı. Derneğimizden katılan arkadaşlarıma, çocuklarına, yakınlarına ve tüm gençlere başarılar diliyorum. Buna rağmen katılım sayımızın da çok olması sevinç verici bir durum oldu. Ben bu kadarını beklemiyordum.
Tekrarlamakta yarar var. Şu anda bir çok hedefe birden kilitlenmiş durumdayız. Birbirimizi severek, devam ederek, yaptığımız kültür işinden haz alarak, çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Artık finale doğru hızla ve düzenli bir şekilde koşuyoruz. Ne yapacağımızı ve ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz. Her bir arkadaşım üzerlerine düşen görevleri fazlası ile yapıyorlar. Yaptıkları işlerde almayı değil, vermeyi düşünüyorlar. İşte benim hayalimdeki İSTANBUL ÇAĞDAŞ bu.
Sizleri seviyorum.
Dernek merkezimiz her gün mesai saatleri içerisinde açıktır. Meral PEKTUNCER ile 7 / 24 0505 884 52 43 Telefonundan konularla ilgili görüşebilirsiniz.
Unutmadan söylemekte fayda var. Bu arada kursumuza kayıt olmak isteyen arkadaşlarımızla, Halkla İlişkiler Bölümümüz ilgilenmekte ve seneye 26.Dönem için randevu vermektedir. Gösterdiğiniz yakın ilgiye şahsım ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ederiz.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız……..

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com