30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

Sevgili İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılar ve Değerli Dostlarım ; 3 Mart 2013 Pazar  Saat: 23:09


Son iki dönemdir “ Altın Çağını “ yaşayan İSTANBUL ÇAĞDAŞ çalışmalarını, faaliyetlerini, ilklere imza atmanın haklı gururunu ve uyguladığı her işin, yakın takipçileri ve onu örnek alanlar tarafından sıkı sıkıya taklit edildiğini görmek ve duymaktan büyük bir haz almaktadır.
Dernekçiliğin, birlikteliğin ve fedakarlığın ne olduğunu, kurumumuzda yaşayarak görenler, örnek alanlar, hatta öğrendiklerini zannedenler, inşallah yaptıkları işlerde başarılı olurlar. Bir kaşık suda fırtınalar koparmak, “ Körlerle sağırlar birbirini ağırlar.” Misali, karşılıklı alkış tutup, sonunda başarılı olamaz ve birbirlerini suçlamaya başlarlarsa,


Türkan Saylan Resitali
, geçmiş örneklerde görüldüğü gibi, kürkçü dükkanına geri dönmeye çalışmasınlar. Çünkü bu kürkçü dükkanı, 25 Yıldır dimdik ayakta ve gururla hizmetlerine devam ediyor.
Değerli Arkadaşlar ;
Ben bunları neden yazıyorum ?. Çünkü her şey açık ve net olmalı. İnsanlar; geçmişlerini hiçbir zaman unutmamalı. Nereden geldiğini ? Nereye gittiğini ? Neler yaptığını ? Kimden ne öğrendiğini ? Kim kimi hangi vasıta ile nerede tanıdığını ? Dün ne derken, bu gün ne yaptığını ? Kimlerin ne şekilde kullanılıp, atıldığını ? Rantlar kesildiğinde, kimlerin taraf değiştirdiklerini ? Kimlere ne kıyaklar yapıldığını ? Zamanı gelince , tek tek açıklayacağım.
Beni ve yazı dizilerimi lütfen yakından takip ediniz. Ben bunları anlatırken, bazılarının uykuları kaçıp, havaları sönebilir. İçinden çıkamadıkları işleri, Serdar kardeşlerine, Serdar ağabeylerine, Serdar başkanlarına yaptıranlar, ondan icazet alanlar, zamanı geldiğinde ittifaklar kurup, birbirlerine övgüler yağdırmaya devam etsinler. Kıssadan hisse, yarası olan da bu arada gocunabilir…..
Benim ; arkadaşlığım, dostluğum çok iyi, sabrım ise fevkalade uzundur. İnsanları da olduğu gibi kabul ederim. Her bir şeye uzun müddet dayanırım, ama sırası ve zamanı geldiğinde de sözümü hiçbir zaman esirgemem. Bazı şeyleri de hayatta unutmam. Lütfen ; Arı kovanına çomak sokmayalım….
Değerli Dostlar, Şimdilik bu kadar. Başlıklarla yetinelim. Devamı ileriki günlerde.
Sevgili İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılar;
Ben Dernek Başkanı ve ağabeyiniz olarak, inanınız sizlerle iftihar ediyor ve gurur duyuyorum. Gerek, Kurul çalışmalarında , gerekse yapılan tüm kollektif işlerdeki başarınız, son iki dönemde muazzam bir ivme kazandı. Sizleri kutluyorum. Bana söyleyecek laf bırakmıyorsunuz. Hepiniz benim gibi düşünmeyi, kendi menfaatlerinizi ikinci planda tutmayı, dernek menfaatlerini ilk plana çıkartmayı öğrendiniz. Hele hele aranızda öylesine güzel insanlar var ki, onlar var oldukça İSTANBUL ÇAĞDAŞ ‘ın sırtı yere hiçbir zaman gelmez.
Değerli ÇAĞDAŞ’lılar ;
25.Dönem Eğitmenlerimiz işlerinin ehli, bana göre bu piyasanın en iyilerinden. Önemli olan, aile ortamının her şekilde devam etmesi. En küçüğünden en büyüğüne tüm eğitmen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Google gurubumuzda yazdığınız güzellikleri KONUK DEFTERİ’mizde de paylaşalım ki, herkes tarafından okunsun.
Bilindiği gibi; 25.Altın dönemimizde bir ilke imza atıp, iki yurt dışı festivaline katılacağız.
Bunlardan ilki; 3 – 7 MAYIS 2013 tarihleri arasında, Makedonya’da yapılacak olan, 22.HIDIRELLEZ-BAHAR ŞENLİKLERİ FESTİVALİ. Anılan festivale 25 Kişilik seçme bir kadro ile gidiyoruz. Arkadaşlarım konu ile ilgili çalışmalara başladılar. Uçak biletlerimiz şimdiden alındı.
İkinci Yurt dışı festivalimiz ise ; 26 TEMMUZ 2013 ile 5 AĞUSTOS 2013 Tarihleri arasında 10 gün sürecek ve İtalya’nın Sardinya Adası’nda yapılacak olan İNTERNATİONAL FOLK FEST 2013 . Anılan festivalde İSTANBUL ÇAĞDAŞ Türkiye’mizi temsil edecek. 35 Kişilik Dansçı ve müzisyen kadromuzun isimleri İtalya’ya bildirildi. Uçak biletlerimiz Roma aktarmalı olarak tarafımızdan temin edildi. Arkadaşlarımız festival kadromuzun güçlü bir şekilde hazırlanması için kolları sıvadılar. Emeği geçenlere binlerce teşekkür sunarım.
Adları geçen iki festivale de, kendimize ait müzik ve otantik kostümlerimizle katılacağız. Özellikle de folklorumuzun en renkli dışa vurumu olan halk oyunlarımızı aslına uygun olarak, yöresel kıyafetlerimiz ve canlı müziklerle icra etmek en büyük dileğimiz. Çakma kıyafetler, kes yapıştır müzikler ve çalma düzenlemelerle kendimizi kandırmayacağız.
Değerli Arkadaşlarım ;
Yurt içinde de 25. Dönem kutlama faaliyetleri arasında yer alan birkaç faaliyetimiz de var. Bunlardan biri ;
11 NİSAN 2013 Tarihinde Salacak Lions’larla birlikte düzenlediğimiz ve benim danışmanlığımda yapılacak olan Okullar arası Halk Oyunları Yarışmasının final ve ödül gecesinde KOZZY Salonunda sahne alacağız. Arkadaşlarım gerekli çalışmaları tamamlamak üzereler.
Diğer bir faaliyetimiz ise; bu dönem 25.sini yapacağımız geleneksel HALK DANSLARI RESİTALİ. Onun da tarihi 25 MAYIS 2013 Cumartesi akşamı. Çok özel bir gösteri olacağına inandığım 25.HALK DANSLARI RESİTALİ’miz, geçen dönem olduğu gibi tüm dünyaya İSTANBUL ÇAĞDAŞ WEB TV tarafından naklen yayınlanacak.
Sevgili Dostlar; Amatör bir derneğin bu derece yüklü bir programı yürütebilmesi, yolu sevgiden geçen insanların kesiştiği bir yol üzerinde olmasından kaynaklanmaktadır. Emeği geçen ve geçecek olan tüm arkadaşlarıma Allah kolaylık versin.
Resitalimize yönelik akşam çalışmaları, yakında başlayacak. Yürütme Kurulumuz ve teknik heyetimiz konu ile ilgili çalışmalarını bitirdiler. Kadrolu çalışmalara çok yakında geçilecek.
Konular ile ilgili tüm bilinmeyenleri 7/24 0505 884 52 43 telefonundan sevgili Meral PEKTUNCER ile görüşebilirsiniz.
Yolunuz açık , şansınız bol, sıhhatiniz daim olsun.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız…….

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com