30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

BU HAFTAKİ YAZIM ..... 12 Şubat 2013 Salı  Saat: 23:46


Kıymetli Dostlar, Değerli Arkadaşlarım ;
Önümüze bakarak çalışmak ve yaptığımız Kültür Hizmetini, örf ve adetlerimiz çerçevesinde elinden geldiği kadar paylaşarak, araştırıp, yaymaya çalışan amatör bir kuruluşun başkanı olarak sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
Bilindiği gibi, kısa bir müddet de olsa ayrı kaldık. Sizlerden aldığım istekler ve güç sayesinde nihayet haftalık yazılarımla bir araya gelebilmenin haklı gururunu yaşıyorum. Defalarca söyleyip, yazıya da dökmüş olmama rağmen, bu kadar beklenilip, takip edildiğimi inanınız bilmiyordum. Yazı yazmam konusunda arkadaşlarımın isteklerini hiçbir zaman geri çevirmedim ve çevirmeyeceğim.Türkan Saylan Resitali
Sizler İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ı çok iyi tanıyorsunuz. Çeyrek asırdır bu platformda hakiki dernekçiliği yapmaya çalışan, kendi kısıtlı imkanları ile, inanılmaz güzelliklere imza atan Derneğimiz, bu dönem 25.Yılını idrak etmekte ve çok özel bir dönem olan 25.Döneme imzasını atan arkadaşlarımız ile birlikte 25.HALK DANSLARI RESİTALİ’ni 25 MAYIS 2013 Cumartesi akşamı binlerce seveninin karşısına çıkarak, her dönem olduğu gibi yine bir klasiğe damgasını vuracaktır. Yüz sayısının üzerindeki her yaştan gençlerle birlikte, anılan gece bizleri seyredenlere ve tüm dünyaya Halk Danslarımızın en güzellerinden kocaman bir demet sunacağız.
Dile kolay 1988 Yılından beri her gün yükselen bir ivme ile çalışmalarını sürdüren İSTANBUL ÇAĞDAŞ herkesin bildiği gibi ilklere imza atmakta ve kendi kulvarındaki bu işleri layığı ile yapmaya çalışan topluluklara da seve seve örnek olmaktadır.
Sömestr tatilinin ve sınavların bol olduğu bu günlerde bile, İSTANBUL ÇAĞDAŞ hafta sonu ve hafta içi çalışmalarını rekor sayıdaki dansçıları ile gerçekleştirmekte, hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.
Geçen dönem olduğu gibi, bu dönem de Lions’lar ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Okullar arası Halk Oyunları Yarışmasındaki Danışmanlık görevimizi hakkaniyetle yapacağız. Her dönem artan iştirakçi sayısı ile bu dönem ikincisi yapılacak olan anılan yarışmanın final ve ödüllerinin dağıtılacağı gece olan 11 NİSAN 2013 tarihinde, KOZZY Sahnesinde bizleri izleyenlere bir de gösteri yapacağız. Arkadaşlarım, bu gösterinin çalışmalarına haftalar öncesinden başladılar. Bu çalışmaları en ince detayına kadar düşünerek yürütmeye çalışan Yürütme Kurulumuza ve seçkin eğitmen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
Değerli Dostlar;
Bu çalışmalarımızı; 26 TEMMUZ - 5 AĞUSTOS 2013 tarihleri arasında İTALYA’da Uluslar arası bir festivalde 10 gün müddetle taçlandıracağız.
Bizler Yönetim olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Arkadaşlarımız da izinlerini ayarlıyorlar.
Değerli dansçı arkadaşlarım ; 03 – 06 MAYIS 2013 tarihlerinde ise sizlere çok güzel sürprizlerim var. Lütfen bu tarihlere de dikkat ediniz. Sizlerden tek isteğim, amatör bir ruhla yaptığınız ve gönül verdiğinizi gördüğüm bu kültür işinde DEVAMLI olmanızdır. Lütfen çalışmalarınızı aksatmayınız. İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın eğitmenleri , inanınız en seçkin ve işini doğru yapan eğitmenlerdir. Uygulanan her şey, sizlerin kesinlikle iyiliği içindir. Yarın ; Yurt dışı Festivallerde göğsünüze ay yıldızı taktığınızda, bu söylediklerimi daha iyi anlayacaksınız.
Birbirinizi sevin, sayın. Bulunduğunuz yer bir aile çatısıdır. Kendi menfaatlerinizi hiçbir zaman öne çıkartmayın. İyi biliniz ki ; İSTANBUL ÇAĞDAŞ olmasaydı, sizler birbirinizi tanımayacaktınız. Sizlere bunu söyleyen 43 senedir bu işi amatör olarak yapan, bir ağabeyiniz, dostunuzdur.
Bu arada, çalışmalarını kusursuz bir anlayış ve özveri ile sürdüren halkla ilişkiler bölümümüzün başkanı , derneğimizin gülen yüzü sevgili Meral PEKTUNCER’e de çok teşekkür ederim. Kurs Müdürümüz , Başkan Yardımcısı güzel insan Ali İhsan TAKMAZ’a , Yürütme kurulu başkanımız sevgili Aydan BULAK’a ve Sosyal İşler Kurulu Başkanı sevgili kardeşim Hatice ACAR’a da çok teşekkür ederim. Hatice’nin yaptığı organizasyonlar, gün geçtikçe çok kaliteli, düzenli ve verimli oluyor. Benden duymayın ama önümüzdeki günlerde çok güzel bir lokal çalışmamız var. Bekleyiniz……..
Facebook Sayfamızı beğenenlerin sayısı 700’ü buldu. Sayfamıza çok önemli katkıları olan sevgili Zeynep CÜNÜNOĞLU’na da çok teşekkür ederim.
Bu hafta sizlere yeni arkadaşlarımızdan Ümit YEĞİN’in bir yazısını SERBEST KÜRSÜ Köşemizden yayınlayacağız. Sizlerin de yazılarını bekliyoruz.
Değerli Arkadaşlarım ;
Her şey sizler için.
SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.
SEVGİLİSİ OLMAYANLAR BİR AN EVVEL BULSUN ….
TANRI HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN…..

ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız…….

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com