30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

ÇAĞDAŞ’lı GENÇLER ÇALIŞMAYA DOYMUYOR…… 27 Ocak 2013 Pazar  Saat: 18:59


Değerli Arkadaşlarım , Kıymetli Dostlar ve yazılarımı noktasına virgülüne varıncaya kadar okuyup takip eden, sevgili İzleyenlerim…..;
Bu gün bir şey dikkatimi çekti. İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı her yaştan gençler, Pazar günleri çalışmaya doymuyorlar. Son yaptığımız uygulamaya göre; Saat : 10.30’ da başlayan Üsküp çalışmalarının, hemen akabinde sınıfta devam eden PERKÜSYON Kursu, daha sonra Saat:12.00 de başlayan ısınma hareketlerini takiben dokuz ayrı yörenin eğitmen arkadaşlarım tarafından 25.Dönem Kursiyerlerine verilmesi, bu derslerin arasındaki verilen molalarda , eski ve yeni arkadaşlarımın kaynaştıklarını görüp, onları izlemek hakikaten beni ve yönetimdeki


Türkan Saylan Resitali
arkadaşlarımı fevkalade mutlu ediyor. Soğuma hareketlerini takiben de o hafta seçilen yörenin , ki bu hafta Tokat Yöresiydi , arkadaşlarım tarafından tekrarlanıp, eksiklerinin giderilmesi ile çalışma saatlerinin süresinin epeyi uzamasına sebep oluyor. Hele hele , arkadaşlarımızdan gelen ek çalışma isteklerini de göz önünde bulundurursak , kısaca İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı her yaştan gençler ” Çalışmaya Doymuyor “ diyebiliriz. Arkadaşlarımızın hızına elimizden geldiğince, uymaya, isteklerini mantık ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağız. Kendilerine böylesine güzel, huzurlu bir ortamı sağladığımız için de fevkalade mutluyuz.
Değerli Arkadaşlarım ;
Okulların tatil, havanın çok soğuk olmasına rağmen, bu günkü çalışmamızda sayısal anlamda bir rekora daha imza attık. Çalışma Salonumuzda kaloriferlerin yanması , arkadaşlarımıza verdiğimiz önemin canlı bir nişanesi. Bu konularda da hiçbir fedakarlıktan kaçmayacağımızdan emin olunuz. Sıkı durun bir şey söyleyeceğim ; “ Okulumuzun kocaman bahçesinde bu gün bir araba koyacak yer kalmadı.” Kaliteli yeni kayıtların gün geçtikçe arttığı 25.Dönemimizde, çalışmalarımızı üç salonda yapmamıza rağmen, çalışma salonlarına sığmamaya başladık. Bu yüzden çok kısa bir dönem zarfında , akşam çalışmalarına da başlayacağız. En büyük dileğimiz, arkadaşlarımız arasındaki, kayıt yaptırma zamanından meydana gelen öğrenme farkını kapatıp, tüm arkadaşlarımızı aynı seviyeye getirebilmek. Bunun için de eski arkadaşlarım büyük bir uğraşı içerisindeler. Yeni arkadaşlarımızdan yegane isteğimiz, çalışmalara ve ek çalışmalara devamlı gelmeleridir. Bundan önceki dönemlerde başlarına gelen bazı olumsuzlukları, eski arkadaşlarım, yeni arkadaşlarına yaşatmamakta kararlılar. Geç de olsa doğruyu bulmanın haklı sevincini yaşıyoruz. Dernekçiliğin, abla ve ağabey olgularının, tecrübe ve eskiliğin, birlik ve beraberliğin, hoşgörü ve güler yüzün, ne olduğunu tüm arkadaşlarım aynı anda, güzellikler yaşayarak öğreniyorlar. Her yaptığımız işte ortak paydamız olan dernek menfaatlerini , kendi menfaatlerimizin önünde tutmayı da öğrenmiş bulunuyoruz. Bu konularda hiçbir sıkıntımız yok. Arkadaşlarımın gösterdikleri anlayışa da şahsım ve Yönetim Kurulundaki, arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.
11 MAYIS 2013 Tarihinde çok özel bir gösterimiz var. Bu tarihte 25 MAYIS 2013’ün provasını da canlı canlı yapmış olacağız. Konu ile Yürütme Kurulumuz yakından ilgileniyor. Kendilerine başarılar diliyorum.
25.Yıl Kutlama programımız içerisinde yer alan bazı konular da halledilmek üzere. Çok özel bir dönem olan 25. Dönemimiz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.
İSTANBUL ÇAĞDAŞ TV Pek yakında büyük sürprizlerle deneme yayınlarına başlıyor. Artık beni ekranlarınızda daha da sık göreceksiniz.
Yurt dışı faaliyetlerimizde, bu dönem yine bir ilki yaşayacağız. Dokuz gün sürecek olan Avrupa Seyahatimizde, çok özel yerler görüp, pek az kişinin bu güne kadar gördüğü bir ortamın havasını teneffüs edeceğiz. Az yorulacak, çok gezeceğiz. Bizleri yakından izlemeye devam ediniz. Bu güzelliklerden , belirli bir kesim değil, katılmak isteyen, eski yeni tüm arkadaşlarım faydalanacak.
Değerli Kardeşlerim ;
Bizler çok büyük bir aileyiz. Köklerimiz bütün dünyayı sarmış. Her yerde bir İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lıya rastlamak mümkün. En azından her yerde ismimizi tanıyanlar, duyanlar var. Aynı cins tüzüğü paylaştığımız kurumlar arasında marka tescilli tek kuruluş İSTANBUL ÇAĞDAŞ. 1988 tarihinden beri, faaliyet gösteriyoruz. Buna rağmen, kurum olma yolundaki çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. ÇAĞDAŞ’lı her birey kendi üzerine düşeni, gönülden yapmaya çalışıyor. Hiçbir kurumun, kuruluşun, belediyenin arkasından gitmiyoruz. Hiçbir fraksiyonun çakma temsilcisi değiliz. Boşu boşuna yaygara yapıp, bir kaşık suda fırtına çıkartma gibi bir misyonumuz da yok. O yüzden de ensemiz kalın, dimdik ayakta durup, kendi işimizi kendimiz yapıyoruz. Kimseye minnet borcumuz yok. Bunun için de; TEŞEKKÜR etmesini bilen tüm arkadaşlarıma canım feda olsun.
Bilindiği üzere bazı arkadaşlarım sömestr tatiline girdiler. Kendinize iyi bakınız. Hasta olmamaya çalışınız. Kuvvetli giyinip, vitamin alınız. Büyük sözü dinleyiniz. İSTANBUL ÇAĞDAŞ GOOGLE GURUBU’na giriniz. Konu ile ilgili tüm sorularınızı 7/24 Meral PEKTUNCER ile 0505 884 52 43 Telefonundan görüşebilirsiniz. Facebook Sayfamızı beğenip, dostlarınızla paylaşıp, bizleri tanımalarına yardımcı olunuz. Web sayfamızı , yeni haberlerimizi takip ediniz.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız…….

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com