30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı GENÇLERİ TEBRİK EDİYORUM 20 Ocak 2013 Pazar  Saat: 23:30


Değerli Arkadaşlar, Dostlar ve yazılarımı her hafta bekleyen ve onları okuyarak mutlu olan sevgili kardeşlerim.
Yine vakit geçirmeden bu haftaki yazımı sizlere yetiştirmeye çalışacağım. Geçen yazımda şimdiki hedefimizin 25.HALK DANSLARI RESİTALİ olduğunu söylemiştim. Anılan resitalin tarihi 25 MAYIS 2013 Cumartesi gecesi. 25.Altın yılımıza denk gelen bu aktivitenin de diğerlerinden çok değişik bir tarzda icra edileceğini sizlere bu gün itibarı ile belirtmek isterim. Çeyrek asırlık bir kuruluş olmamız nedeni ile, yaptığımız her işin, uyguladığımız her programın bizlere özel ve ilk defa tarafımızdan uygulanmış olması gerekiyor.


Türkan Saylan Resitali
Nasıl; geçen dönem Web sayfamızdan resitalimizi dünyaya naklen yayınladıysak, 25.Dönemimizde de hep birlikte ilklere imza atacağımızı sizlere garanti ediyorum. Tabii ki bu sürprizleri zamanı geldiğinde sizler de öğreneceksiniz. Emsalleri arasında tek MARKA TESCİLLİ Kuruluş olan İSTANBUL ÇAĞDAŞ bu konuda da önder olmaktan büyük bir haz duyuyor. Yapacağımız işlerde, zamanında yaptığımız bazı hataları da kesinlikle tekrarlamayacağız. Halk Oyunlarımızın aslını bozmadan, sahne kuralları çerçevesinde, kimseden kopya çekmeden, kimsenin emeğine saygısızlık etmeden, kendi sahne düzenlemelerimizle, kendi otantik kostümlerimizle en önemlisi kendi emeğimiz ve kendi yetiştirdiğimiz dansçılarımızla, yine dünyaya öz be öz KENDİ TELEVİZYONUMUZ’la yayın yapmanın haklı gururunu yaşayacağız.” Emanet ata binen, çabuk iner. “ Bizler bunları yaşadık ve gördük. Bundan sonra da herkes bizleri izleyecek ve örnek alacak…..
Değerli Arkadaşlarım ;
Bu gün Yürütme Kurulumuzun; Pazar çalışmasından sonra tüm arkadaşlarımız için hazırladığı bir programın canlı uygulamasını yaptık. Çalışan tüm ekipler kısa bir müddet zarfında, eğitmen arkadaşlarımın nezaretinde tüm arkadaşlarımıza bu güne kadar öğrendiklerini bir paket halinde sundular. Tüm arkadaşlarımın emeklerine, yüreklerine sağlık. Arkadaşlarımı yürekten alkışlıyorum. Bu kadar başarılı öğrencileri yetiştiren İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın seçkin eğitmenlerine de şahsım ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. İnanınız çok gururlandım. Hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Konuyu FACEBOOK sayfamızda paylaşan arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Sayfamızı beğenenlerin sayısı 600 sayısını geçti. Bu konudaki özverili çalışmalarından dolayı sevgili Zeynep CÜNÜNOĞLU’nu da kutluyorum. Dikkat ederseniz bu sayı yalnızca BEĞENENLER….. Yönetim Kurulumuz ve diğer kurullarımızdaki arkadaşlarımızı da Web Sitemizde yayınladık. KONUK DEFTERİMİZ Hakkında artık konuşmak istemiyorum, çünkü emsalleri arasında ilk sırayı almakta. Bu arada Nihal DÜZGÖREN Arkadaşımız, GECEE Adlı Mekanın Facebook sayfasına yazı yazmış, okumanızı ve ilgileniyorsanız, fikrinizi beyan etmenizi rica ediyorum. Gerçi GECEE’nin işletmesini yapan arkadaşlarım bazı konularda özür dilediler. Acemiliklerine gelen ve bilmeden yaptıkları bazı hataların affedilmesi için, önümüzdeki dönem bizlerle tekrar çalışmak istediklerini beyan ettiler.
DOSTLAR GECESİ’ne ait yüzlerce foto, sayfamıza yüklendi. Bu haftaki çalışmanın fotoları da en kısa zamanda sayfamızda yayınlanacak.
Önümüzdeki günlerde akşam çalışmalarının da sinyalini sizlere vermek isterim. Gönül vererek yaptığınız bu kültür işinde, başarılı olabilmek için derslere devam etmek gerekiyor. Tüm arkadaşlarımın aynı bilinci taşıdıklarına da kesinlikle eminim. Sizlerin de bildiği gibi bizler, doğurgan ve kocaman bir aileyiz. Ektiğimiz tohumlar Türkiye’nin her yerinde filizlenmeye devam ediyor. Bizlerin arzusu , bizlerden türeyen filizlerin, bizlerden daha iyi ve verimli olmasıdır. Ancak böylesi bana ve arkadaşlarıma mutluluk verecektir.
Kıymetli Kardeşlerim ;
Çeyrek asırlık bir kuruluşun kurucu başkanı olarak sizlerle, tüm arkadaşlarımla ve bizleri yakından izleyenlerle gurur duyuyorum. Camiamızın ; sevgiye, barışa, güler yüz ve hoşgörüye ihtiyacı var. Bizler zaten sevgi, hoşgörü ve güler yüz ile iş üretiyoruz. Karşımızdakilerden de beklentimiz aynen bunlar.
Perküsyon Kursumuzun saatini değiştirme konusundaki görüşlerinizi lütfen halkla ilişkiler bölümünden Meral PEKTUNCER’e bildiriniz.
Sürçü lisan eyledimse lütfen beni affediniz. Gözlerinizden öpüyorum.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı Kalınız……

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com