30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

ALNIMIZIN AKI ve BULUNDUĞUMUZ YER….. 13 Ocak 2013 Pazar  Saat: 23:14


Değerli ÇAĞDAŞ Dostları, Kıymetli Arkadaşlarım ve yazılarımı dikkatle okuyup, değerlendirmeler yapan sevgili takipçilerim;
Hepinizin bildiği gibi 12 OCAK 2013 Cumartesi gecesi, artık bir gelenek haline gelen DOSTLAR GECESİ adı verdiğimiz ve dost addettiklerimiz ile yüceldiğimiz yemekli gecemizi 25. ALTIN Yılımızda gayet merkezi bir yer olan Kadıköy Fenerbahçe Stadyumunun altında bulunan “ GECEE “ Adlı mekanda yaptık.
Söylenecek hiçbir şey yok. Bir İSTANBUL ÇAĞDAŞ Klasiği haline gelen anılan organizasyondan alnımızın akı ile çıktık.


Türkan Saylan Resitali
Bu çalışmalarda büyük katkıları olan, Sosyal İşler Kurulumuza, Halkla İlişkiler Bölümümüze ve bizlere katkıda bulunan tüm İSTANBUL ÇAĞDAŞ’a gönül verenlere şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına çok teşekkür ederim.
Artık bazı konuları aşmış bir topluluk olarak, 25 senede ne kadar dost biriktirdiğimizi de bir defa daha anladık. Şu sözüme dikkat ediniz… Salonda oturacak bir tek iskemle bile kalmadı. Bazı arkadaşlarımızı rezervasyonları olmadıkları için kapıdan döndürmek durumunda kaldık. Kapıdan dönen arkadaşlarım bile bizlere hak verdiler. 25. Dönemde katılım olarak üç yüz misafirin üstüne çıkmamız da, geldiğimiz ve bulunduğumuz yerin ne kadar sağlam olduğunun canlı bir görüntüsü olarak İSTANBUL ÇAĞDAŞ tarihinin çeyrek asırlık sürecinde bir ilki yaşayarak , haklı yerini aldı. Mutlu ve gururluyuz.
Değerli Dostlar ve Sevgili Arkadaşlarım ;
Anılan gecemizde en olumsuz durum , bazı misafirlerimizin sigara içme konusunda ısrarlı davranmaları idi. Mekanın kulüp havasında olmasının da bu konu üzerinde büyük etkisi olduğu kanaatindeyim. Ben; bazı Yeşilaycı dostlarımdan sigara içenler adına özür diliyorum. İnanınız bundan sonra sizlere söz, kapalı mekanlarda ne olursa olsun sigara içmeyeceğiz. Fakat programın güzelliği, eğlencenin tavan yapması sigara konusunu kısa zamanda unutturdu. Mekanın; bizlerle ilk defa çalışıyor olmasının da bazı aksaklıkları olmadı değil, bu konular da profesyoneller tarafından kısa sürede giderilmeye çalışıldı.
Fasıl eşliğinde başlayan yemek, Gökçe’nin güzel sesiyle devam etti. Gece yarısına doğru assolistimiz Turgut programının ilk bölümünü yaptıktan sonra, geleneksel piyangomuzun çekilişi yapıldı. İki adet plazma TV’nin verildiği piyangomuz hedeflediğimiz sayıya kısa zamanda ulaştı. Bazı dostların konuya katkıları inanılmazdı. Eğlencenin tavana vurduğu an ise; Dansözün sahneye ve masaların üzerine çıkması ile oldu. Saat : 03.30’a kadar süregelen program Turgut’un ikinci kez sahneye çıkıp bizleri eğlendirmesi ile devam etti. Bu arada geleneksel çorbamızın içilmesi geceye bir artı daha kattı. Halaylar, Horonlar ve Zeybeklerle devam eden gecemiz, herkesin mutlu bir şekilde vukuatsız evlerine varmaları ile son buldu. Nice mutlu beraberliklerde birlikte olmak ve bu organizasyonların devamının getirilmesi dileği ile emeği geçen tüm arkadaşlarımın gözlerinden bir kere daha öpüyorum. Emeklerine sağlık.
Gecemizin sabahın erken saatlerine kadar devam etmesine rağmen , Pazar çalışmamız umduğumdan da kalabalık oldu. Hele hele son derste tam kadroya yakın bir sayıya ulaştık. Bu hafta iyice dinlenip, istirahat edeceğiz. Kendimizi fazla yormayalım. Bilindiği gibi 25 MAYIS 2013 gecesi, sürprizlerle dolu geleneksel 25.HALK DANSLARI RESİTALİ’ni icra edeceğiz. Tüm çalışmalarımızın hedefi şimdilik anılan Resital.
Web sayfamıza ve Facebook sayfamıza gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. FACEBOOK Sayfamızı beğenenlerin sayısı 600 Kişiyi buldu. Bu konuda yaptığımız değişikliğin ne kadar isabetli olduğu da görüldü. Sayfamızın idarecisi sevgili Zeynep CÜNÜNOĞLU’na da çok teşekkür ederiz. Haftanın performanslarının fotolarını da pek yakında sizlere yayınlayacağız. Elimizde yüzlerce foto ve video var. Bunların içinden en güzellerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.
Konularla ilgili Meral Ablanızla 0505 884 52 43 Telefonundan 7/24 görüşebilirsiniz.
Güzel ve verimli bir hafta sonu geçirdik. Her şey Tescilli marka İSTANBUL ÇAĞDAŞ için.
Kendinize çok iyi bakınız…..
ÇAĞDAŞ’lı ve ÇAĞDAŞ’ça kalınız……..

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com