30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

İSTANBUL ÇAĞDAŞ KLASİĞİNE DOĞRU…… 23 Aralık 2012 Pazar  Saat: 23:27


Değerli Arkadaşlarım ve Kıymetli Dostlar;
1988 Yılında bir avuç Halk Oyunları sevdalısı dost , arkadaş ve öğrencilerimle kurduğum ve yegane amacı Halk Oyunlarımıza, kültürümüze, kısacası folklorumuza katkıda bulunmak olan İSTANBUL ÇAĞDAŞ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ’nin; müthiş bir ivme ile yükselen, DOSTLAR GECESİ adı verilen ve artık aranan, özlenen bir gelenek haline gelen hatta ve hatta, bazı çevrelerce klasik lakabı takılan bu yemek ve eğlence organizasyonunu, 2013 yılının 12 OCAK Cumartesi Akşamı Saat :20.00’den itibaren Anadolu Yakasının yeni eğlence merkezi olan “ GECEE “ Adlı Restaurant’da yapacağız.Türkan Saylan Resitali
. Anılan mekanın yeri, Fenerbahçe Şükrü SARAÇOĞLU Stadyumunun altında.( Maçkolik Karşısında )
Şöyle bir geriye dönüp baktığımda bu konu ile ilgili, derenin altından çok sular hatta seller geçmiş. . Dostlar Gecelerinin ilklerini Kadıköy Reks Düğün Salonunda, daha sonra defalarca sevgili arkadaşım Melih Taneri’nin Pendik’teki Düğün salonunda, bilahare Aktaş Düğün salonlarında , uzun dönemlerden beri de Rahmanlardaki Şadırvan Restaurant’da yapıyorduk.
Hatta Pendik’teki kutlamalarda yemekleri de kendimiz pişirip, servise de katkıda bulunuyorduk.
Çok güzel günlerimiz, anılarımız, birlikteliklerimiz oldu. Birbirimizi ne kadar çok sevdiğimizi bu organizasyonlarda kanıtladık. Kendi çapımızda yaptığımız bu işlerde sahne alan sanatçılardan bazıları bu günün şöhretleri oldular. Fatih ÜREK, Dr.Bilal, Ömür GENÇEL gibi…….
Değişmeyen tek şey, bu işlere gönülden bağlılığımız ve severek icraatta bulunmamızdı. Yaptığımız her işte Dernek menfaatlerimizi, kendi menfaatlerimizin önünde tuttuk. Arkamızda bıraktığımız 25 senede, birçok arkadaşımızın fevkalade emekleri vardı. Bu işlerin yükünü omuzlarımdan gün geçtikçe alan arkadaşlarım çok özel olan 25.Kuruluş yılımızda tabiri caizse elimi soğuk sudan sıcak suya sokturmadılar. Davetiye basımları, dağıtımları dahil, tüm işleri Sosyal İşler Kurulumuz yapıyor. Ben arkadaşlarıma çok teşekkür ederken, dost bildiklerimin de kendilerine yardımcı olmalarını rica ediyorum.
İSTANBUL ÇAĞDAŞ bir kurum olma özelliğini taşıyan, amatör ruhla profesyonellere taş çıkartacak organizasyonlara imza atabilen bir kuruluş.
Değerli Arkadaşlarım ;
Sevgili Ağabeyim; folklor uzmanı Göksenin İLERİ’nin de bizler için dediği gibi “ LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ. “
Benim sizlerden şöyle bir ricam var. Ben davetiye satışları konusunda, her zaman olduğu gibi, üzerime düşeni yapmaya çalışacağım. Sizlerin de gurup satışlarında biraz daha faal olmanızı istiyorum. Çünkü anılan mekanı bizler cumartesi akşamı tamamen kapatmış bulunuyoruz. 600 kişilik mekanın kapatılıp, gazete reklamı ile rezervasyonlarının dolu olduğunun bildirilmesini de arkadaşlarım sağladılar. Bu yüzden, bizler için çok kolay olan 400 sayısını bulabileceğimizi umut ediyorum. Herhalde gerçek dostlarla birlikte bu sayının üstüne de çıkarız. Hadi biraz gayret. Ümit YEĞİN 20 tanesini bugün sattığının müjdesini verdi bile……
Değerli arkadaşlarım ;
Sizler herhalde farkındasınız , gün geçmiyor ki sayısal anlamda artmayalım. Sayımız neredeyse yüz elliye dayandı. Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yürütme Kurulumuz çalışmalarını çok titiz bir şekilde devam ettiriyor. Diğer kurslarımızda belirli bir kıpırdanma var. İnanınız salonlara sığamıyoruz. Bu gün baktım da otoparkımızda bir araba koyacak yerimiz yoktu. Salonumuz sıcacık. Kapı pencere açıyoruz. Kantinimiz üniversite kantini gibi. Gelen gidenin haddi hesabı yok. İnsan bundan başka ne ister ki. Kimsenin eskisinde, kullanılmışında, ikinci elinde gözümüz yok. Yepyeni, pırıl pırıl, teşekkür etmesini ve kendini bilen dansçılarla çalışıyoruz. Disiplinin, sevgi ve saygının ön planda yaşandığı bir topluluğu nihayet yarattık. Derneğimizin güler yüzü, Halkla İlişkiler müdiremiz sevgili Meral PEKTUNCER her zamanki performansının da üzerine çıktı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu gün Yürütme kurulu başkanımız sevgili Aydan BULAK ‘ın eksikliğini de hissettik. Lojistik işlerimiz her zaman olduğu gibi fevkalade bir şekilde devam ediyor. Yenilikler birbirini kovalıyor.
Bu anlattıklarımın ışığında, emeği geçen tüm İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılara, bizleri gönülden destekleyenlere, dostlara bir kere daha şahsım ve Yönetim Kurulum adına çok teşekkür ederim.
Bu gün bir acıyı da paylaşmanın derin üzüntüsünü çekiyoruz. Derneğimizin annelerinden, neşesi, sesi, duruşu ile bir fenomen olan, yöre insanı sevgili Ümran BAŞDAĞ’ın babasının vefat haberini almış bulunmaktayız. Kendisine ve ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Bir an önce aramıza katılmasını da canı gönülden arzu ediyoruz. Acılar paylaşıldıkça hafifleyecektir. Tanrı geride kalanlara uzun ve hayırlı ömürler versin .
Değerli Arkadaşlarım ;
Meral PEKTUNCER 7 / 24 konumuz ile ilgili , sizlerin sorularını 0505 884 52 43 telefonundan cevaplayacak.
Kendinize iyi bakınız. Hepinizi seviyorum.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız…….

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com