30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

YENİDEN MERHABA…. 17 Aralık 2012 Pazartesi  Saat: 00:30


Değerli İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılar ve Dostlar ;
Esasında bu akşam pek iyi sayılmam. İçimden erkenden yatıp uyumak geldi. Spor programlarını bile seyretmeyeceğim. Fakat sizlerin haftalık yazımı beklediğinizi bildiğim için, içim rahat etmedi ve yıllardır yaptığım vazife aşkı ve alışkanlık ile klavyemin başına oturup, yazımı yazmaya başladım. İnanınız ezeli rakibimiz ve ebedi dostumuz olan Galatasaray Takımına yenilmemiz içimde tarifsiz ve bir türlü hazmedemediğim, bir duygu yarattı. Bütün; bunlara rağmen tüm sarı kırmızılı dost ve arkadaşlarımı kutluyor, sonucun ülke futbolumuza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah rövanşı kendi sahamızda alırız.Türkan Saylan Resitali
Değerli Arkadaşlarım;
İçinizden bazıları geçen haftayı neden yazı yazmadan geçirdiğimi soruyorlar. Bu sorunun cevabı gayet basit. Geçtiğimiz Pazar günü çalışma esnasında o kadar güzel bir durum meydana geldi ki, ben bu durumu gündemde tutmak için üstüne söz söylememeyi yeğledim. Sevgili evladımız Can KABA’nın yine çok sevdiğimiz derneğimizin şeker kızı Yeliz GÖKÇAY’a bir folklorcuya yakışan ve çok enteresan bir şekilde evlenme teklif edip, kendisinden olumlu cevap alması ve bunu gayet masum bir şekilde hep birlikte sevinç gözyaşları arasında kutlamamız geçtiğimiz haftaya damgasını vurdu. Kırk küsur senelik folklorculuk hayatımda böyle bir evlenme teklifine ilk defa rastladım. Bu güzelliği ve gururu bizlere yaşatanlara çok teşekkür ederiz. Allah tamamına erdirsin İnşallah nikah şahitleri de ben olurum. Bu vesile ile İSTANBUL ÇAĞDAŞ’ın ne kadar büyük bir aile olduğu da bir kere daha tüm camiamıza ve dostlara kanıtlanmış oldu. Bu arada sevgili Can KABA’nın da hiç kimseye benzemediği ve de tam bir İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı olduğu kanıtlanmış oldu. Doğduğu ve yetiştiği yeri inkar etmeyen bu delikanlıyı çok seviyor ve takdir ediyorum. Darısı tüm bekarların başına deyip, konularımıza devam ediyoruz.
Sevgili Arkadaşlarım ;
Hafta geçmiyor ki kayıt yapmayalım. Hafta geçmiyor ki kayıt tazelemeyelim. İnanınız salonlara sığamıyoruz. Diğer salonlarımızı da AYNALI yapmak artık farz oldu. Tüm arkadaşlarım, bu dönem aramıza katılanlar da dahil olmak üzere, büyük gelişme içindeler, iyi dansçı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Bir kocaman teşekkür de Eğitmen arkadaşlarıma. O kadar istekli çalışıyorlar ki, başarı hedeflediğimiz tarihten önce gelecek.
Dönem Kayıtlarımızı artık bir müddet sonra almamaya başlayacağız, veya ikinci bir salonu da devreye sokmamız icap edecek. Hayırlısı……
Latin Kursumuz sayısal anlamda artarak devam ediyor. Ücretsiz olan bu kursumuza tüm arkadaşlarımız Pazar günleri Saat: 11.00’den itibaren katılabilirler.
Perküsyon Kursumuz ise Pazar günleri Saat : 16.00’da başlıyor. Halk Oyunları kursumuz ise bilindiği gibi her Pazar Saat: 12.00 ile 15.30 arasında ….
Önümüzdeki günlerde ek olarak akşam çalışmalarımız da başlayacak. Programı sizlere bildireceğiz.
Değerli Arkadaşlarım , Dostlar ve bizleri hakikaten sevenler;
Bir İSTANBUL ÇAĞDAŞ Klasiği olan “ DOSTLAR GECESİ “ bu dönem 12 OCAK 2013 Cumartesi gecesi, Anadolu yakasının yeni eğlence merkezi olan GECEE’de kutlanacak. Anılan yer Fenerbahçe Stadının alt tarafında. Yer çok kolay ve merkezi. Vale servisi ve otopark konusunda sıkıntı yok. Eğlencenin tavan yapacağına inandığım gece, günün ilk saatlerine kadar devam edecek. Yemek konusunda gayet güzel ve doyurucu bir menü var. Alkollü veya alkolsüz yerli içecekler istediğimiz kalite ve düzeyde. Program konusunda çok iddialıyız. Eğlencede sınır tanımıyoruz. 25.Yılımız münasebetiyle, yıllardır aşikar olduğumuz mekanı sizlerin isteği üzerine değiştirdik. Bundan sonrası tamamıyla yine sizleri alakadar ediyor. Anılan geceye, tüm eş, dost, arkadaş, komşu, akraba ve tanıdıklarınızı davet edebilirsiniz. Gecenin davetiyeleri önümüzdeki haftadan itibaren sizlere dağıtılacak. Fiyatlar ise çok makul. Kişi Başı 55 TL. Kredi kartı ile 60 TL. GECEE Hakkında detaylı bilgi ve görüntü almak isteyen arkadaşlarımız www.geceemekan.com sitesini ziyaret edebilirler.
Sevgili Arkadaşlarım ;
Bu gün Sosyal İşler Kurulu Başkanımız sevgili Hatice ACAR’ın doğum gününü de hep birlikte dernek salonumuzda ve de ART’s Kafede kutladık. Bu tip organizasyonlar hiç bitmesin.
Hepinizi çok sevdiğimi bir kere daha hatırlatıp, önümüzdeki haftaya kadar kendinize çok iyi bakmanızı tavsiye ediyorum.
ÇAĞDAŞ’lı ve ÇAĞDAŞ’ça kalınız.

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com