30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

İMECE VE GÜZELLİKLER….. 4 Aralık 2012 Salı  Saat: 19:46


Kıymetli İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lılar, Değerli Dostlar ve haftalık yazılarımı yakından takip eden sevgili izleyiciler, ÇAĞDAŞ Dostları;
25.Dönem Kutlama programlarımız içerisinde yer alan ve artık bir gelenek haline gelen, GERÇEK dost ve arkadaşlarımızla birlikte kutladığımız İMECE’miz 2 ARALIK 2012 Pazar günü Saat: 16.00’da çalışma Salonumuz olan İNÖNÜ İlkokulunda onlarca ÇAĞDAŞ’lının katılımları ile samimi bir şekilde yapıldı. Bu etkinlikte başarı ile çalışarak, Dernek tanıtım ve idamesinde büyük rol oynayan değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepsinin gönüllerine sağlık.
Pazar gününden beri düşünüyor ve haftalık yazımın ana temasının


Türkan Saylan Resitali
ne olacağı konusunda karar veremiyordum. Bazı dostların anlayamadığım hayırsızlığı mı?, Yeni arkadaşlarımızın ne denli güzel insanlar olduğu mu ?, Hiç tanımadığımız üçüncü şahısların bizlere olan yaklaşımları mı?, Kurullarımızın ne denli güzel çalıştığı mı?, Arkadaşlık, dostluk, dernekçilik, saygı, örf, adet öğelerinin bu kadar titizlikle uygulanması mı ? Ve kısacası aile olmanın gerektirdiği her şeyin bir arada bulunması mı ?.... Cevap olarak şunu telaffuz etmek isterim ki :“H E P S İ”.
Tabii bu konular üzerinde yazının kurgusunu yaparken, sevgili arkadaşımız Güngör AYYILDIZ’dan bir mesaj geldi. Saf, temiz ve görüldüğü gibi, duru bir mesaj. Benim yukarıda telaffuz etmeye çalıştığım öğelerin hepsini bünyesinde barındıran bir yazı. Bu yazıyı sizlerle de paylaşmak isterim. Yazı aynen şöyle:
Tarih 2 Aralık 2012 Pazar
Her sene tekrarlanan imece günü , her hafta verimliliği artan daha da kaynaşan derslerin eğlenceli ,keyifli ve üstüne koyarak yaptığımız derslerden sonra İstanbul Çağdaş’ın klasiği olan imecemizi yaptık.
Her yıl tekrarlanan bu özel günü özetlemek gerekirse kimseyi ayırt etmeden eski yeni arkadaşlarımızı bağrına basan Başkanın konuşmasıyla başlayan tek tek kurul üyelerimizi onore eden , dansçı arkadaşlarımızı , dansçı diyorum artık bu sene başlayan arkadaşlarımız da yöre çalışmalarındaki azmi, başarısı ve şevkleriyle birer dansçı olduklarını göstermişlerdir. Arkadaşlarımızın motivasyonunu üst düzeye taşıyan bir konuşmayla başkanımız, daha da ötesi SERDAR Abimiz ve yine hocamız, abimiz, arkadaşımız ALİ İHSAN TAKMAZ ile 25. dönem pastamızı kestik. Aslında buraya kadar her şey normal olağan sayılabilir
ama bir şey vardı her seneden farklı değişik çok dikkatimi çekti ve kenara çekilip baktım samimiyet vardı. Herkes herkesle konuşuyor sohbet ediyor gülüyor eşleriyle gelen, çocuklarıyla gelen, arkadaşlarını getiren, hatta minicik bebekleriyle gelen dansçılarımız vardı .
Ne Mutlu ki yıllardır başarmaya çalıştığımız birlikteliği, aile derneği olduğumuzu birkaç hafta içinde hissettirebilmişiz, yüreklerine sağlık demekten başka ne diyebilirim ki …?
Bizler bir başka deyişle sizler , İSTANBUL ÇAĞDAŞ; yüzyıllarca var olabilecek koca bir çınar gibi büyümeye ve herkesi o koca gövdesiyle bir o kadar da selvi ağacı dallarının narinliğiyle, herkesi saran, kucaklayan devasa gölgesinde sadece dansın olmadığını ; arkadaşlığın ,dostluğun ,samimiyetin ,keyfin eğlencenin ve kültürümüzü yaşatmaya çalışmanın azmini gösteren bir ailedir. Bu ağacın tohumlarını atan Serdar Başkanıma sonsuz teşekkür ediyorum .
Ve final , halayların çekildiği, horonların oynandığı dakikaların ardından arkadaşlarımızın yaptığı her biri ayrı lezzetlerde olan pastalar ,kekler, kurabiyeler den afiyetleşmeye……
Erkek arkadaşlarımız da sağ olsunlar içeceklerimizi getirmişler ki o güzel lezzetlere daha bir lezzet kattı. Zeynep Cününoğlu’nun yaptığı kuru dolma, Eda Taştanberk’in tarçınlı keki, Burcu Sarı arkadaşımızın minik kurabiyeleri, Zeynep Bahadır’ın ıslak keki ve görüp de yiyemediğim zeytinyağlı dolmayı, Deniz Canga’nın meyve salatası, kimlerin yaptığını bilemediğim güzel tatlar için teşekkürler ama bir şey vardı ki özel bir teşekkür etmek isterim dansçımız olmamasına rağmen sanıyorum ki dansçı arkadaşlarımızdan birinin misafiriydi içecek reyonunda bize yardımcı olması günün en güzel karelerindendi ki işte orda anladım başardığımızı, biz olma yolunda çok yol aldığımızı .Yukarda belirttiğim güzelliklerden anladığım daha birçok güzel günler geçireceğimizdir. Herkesin eline yüreğine, misafirlerimizin ayaklarına sağlık , bizi yalnız bırakmadılar.
Sizleri; İSTANBUL ÇAĞDAŞ’I saygıyla selamlıyorum ……
GÜNGÖR AYYILDIZ
Değerli ; Arkadaşlar, Dostlar , bizleri sevenler KISSADAN HİSSE ……..
Hepinize İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı günler dilerim.
ÇAĞDAŞ’ça ve ÇAĞDAŞ’lı kalınız………

serdar@istanbulcagdas.comSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com