30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

PAZAR ÇALIŞMASI 12 Şubat 2012 Pazar  Saat: 23:59


Uzun aradan sonra katıldığım pazar çalışmasında hafta içi geleceğimizin teminatı olan öğrencilerin doldurduğu okulun hafta sonu soğuk olan koridorlarının yeni figürler öğrenen dansçıların sıcaklığı ile ısıttığını gördüm. Yine bir koşuşturma yine bir heyecan vardı. Alt salonda çalışan ekip yine şanslıydı çünkü büyük bir salonda müzikle çalışmanın keyfini yaşıyorlardı. Daha önceki yıllarda çalışmaları yaptığımız Hasan Tan İlköğretim okulundaki kalabalık ve sıcak çalışmaları hatırlamamak mümkün değil. Yarışma ve resital öncesi hararetli çalışmalar yapılırdı.. Gösteri ve yarışma tarihi yaklaştıkça stres artar çalışmalar ağırlaşır geceye hazırlanılırdı. O kadar emek ve zaman harcanırdı

ki bir çoğu kilo verir gözlerinin altı çökerdi. Dansçılar yinede mutluydu çünkü ortaya bir eser çıkarmak için zamanlarını, paralarını, fiziki ve mental enerjilerini koyarlardı. Bu gün aramızda olmayan bazı arkadaşlarımızın hakkını vermek gerekirse onların sayesinde İstanbul Çağdaş çok güzel işlere imza atmıştır. Başta Nuri Kızıltan ve Yeşim Kızıltan olmak üzere tüm bu gün aramızda olmayan arkadaşlar uzun yıllar bu derneğe çok şeylerini vermişlerdir. Onlar bunu yaparken de çok keyif aldıklarını biliyor ve bunu halk oyunlarının yaşatılması için yaptıklarından eminim. Bu gün aramızda olmasalar da onların hakkını vermek gerektiğine inancındayım. Daha önce yazmak isterdim ama biraz geç de olsa bu gün belirtmek gerektiği kanısındayım. İstanbul Çağdaş yöneticilerinden birisi olarak sizlere bu kuruma halk oyunları için kattığınız değerlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. İstanbul Çağdaş içini dolduran tüm dostların yeridir. Bu inancımı henüz yitirmediğim için halen halk danslarına katkıda bulunmaya devam etmekteyim. Sevgili Serdar Demiralp başkanın dediği gibi İzmit depremini yaşayan birisi olarak dökülen şeylerin duvardan düşenler olmadığını içimizden yüreğimizden bir şeylerin olduğunu kaybedilenlerinde yerine konulmasının kolay olmadığını çok zaman aldığını yakinen bilmekteyim. Tabii ki hayat devam etmekte, hepsi unutulup yeni yaşantıya yeni kişiler ile devam edilmekte ancak eskinin de unutulmaması iyi olanların devam ettirilmesi kötü olanlardan da ders alınması daha doğru olacağını belirtmek isterim.

Pazar çalışmalarına gelince sevgili dansçılar hafta sonunuzu ayırarak, istirahatınızdan fedakarlık yaparak geldiğiniz çalışmaların karşılığı sahneye çıktığınızda alacaksınız. Sizleri alkışlayacak olan dostlarınızın tebrikleri olacaktır. İşte o zaman iyi ki bunu yaptığınızın keyfini alacak, mutlu olacaksınız. Her hafta aksatmadan çalışmalara katılmak esas olmalı çünkü bu bir takım işidir çok iyi dansçı olabilirsiniz ama diğer arkadaşlarımızla uyumlu olmak için birlikte çalışmak gerekecektir.

İstanbul Çağdaş için yapılanların, verilen emeklerin boşa gitmediğini, halk oyunlarının yaşatılmasında bir adım olarak bilinmesi gerektiğini belirterek hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Fuat YILDIRIM
08 Şubat 2012Fuat YILDIRIM=
Sayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com