30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

Sizin İçin İmkansız Diye Bir Şey Yok! 4 Nisan 2011 Pazartesi  Saat: 23:11


Dün gece yine muhteşem bir gösteriye imza attınız. Sizleri seyrederken gurur duymamak mümkün değil. Gece Nuri Hoca’nın mikrofondan "Lütfen telefonlarınızı kapatın" anonsu ile başladı ama çok çabuk ilk bölüm sona erdi. Aslında zaman olarak kısa değildi ama seyrettiğinizden çok keyif alırsanız zaman bir çırpıda geçmiş gibi hissedersiniz. Gecenin ilk girişi bence en etkili bölümüydü. Ezan sesinin çan seslerine karışarak verilen birlik mesajı seyirci tarafından çok iyi algılandı ve bu bir anda alkış tufanı ile takdir edildi. Sonra siz dansçıların performansları su gibi akıp gitti. Renklerin verdiği duygulardan esinlenerek yapılan danslar ve sizin iç güzelliğiniz ile harmanlanınca

tadına doyum olmayan bir ziyafet ortaya çıkmasını sağladı. Sevgili Semih'in göbeği de ayrı bir güzellikti. Sizi kendinizi aşmakla kalmayıp sınırlarınızı astınız. Artık buralar size dar gelir.

Hep kendime sormuşumdur, bu arkadaşlar normal değil her halde.Öğrenmek isterim bütün gün çalış üstüne üstlük aksam,hafta sonu, gece,gündüz demeden gel bir de dans et. Ne için hiç ceplerine bir şey girmediği gibi bir de cepten harcamaları cabası. Acaba buna cevap verecek bir arkadaşımız var mı ? , burada yazarsa biz de öğreniriz.

Gecede o kadar çok güzellikler vardı ki anlatmak ile bitmez . Kıyafetler sade ama göz doyuran cinstendi. Beril Hoca’nın ellerine sağlık. Müzikler çok iyi seçilmiş ve kaydedilmiş. Oyunlar tadımlık ve akılda kalıcı. Renklerin sunumu akıllıca ve duygulara çok uygun. Koreografi çok zengin. Tabi ki eksiklerimiz var. Kilolu oyuncular, aksayan dansçılar, ışık, geçişler ancak bizler amatör bir Derneğin üyeleriyiz. Hiç birimiz bu işten para kazanmıyoruz ancak bir profesyonel gibi inancımız var detaycıyız, inatçıyız, yaptığımız işe saygı duyuyoruz, sergilediklerimizi seyredenlere saygı duyuyoruz. Sanatı sanat için yapanları esas alıyoruz. Ekonomik gücümüzün hep üstünde çalışmalara imza atmış bir grubuz. İnatçı yöneticiler, eğitmenler ve dansçılarımız var. Tüm bunlar birleşince ortaya nefis bir tad çıkıyor.

Sevgili Nuri ve Yeşim Kızıltan Hocalarımız bir şeye inandıklarında pes etmeden tüm zorluklara göğüs vererek bu zorlukların üstesinden geliyorlar. Hep arayış içinde ve kendilerini yenilemek için dışa dönük bir yapıda olmaları derneğin iyi yere gelmesinde büyük katkıları var. Yüreğinize,elinize sağlık iyi ki varsınız. Size inananlar hiç bir zaman yolda kalmaz.

Bizim sevgili dansçılarımız, sizleri tek tek incelediğimizde ne hikayelere, ne güzelliklere sahip olduğunuzu biliyoruz. Ancak tek ortak noktanız amatör ruhlu yılmayan, azimli yapılarınız ile hep güzelliklere imza atmamızı sağlıyor. İstanbul Çağdaş’ın farkını ortaya koyuyorsunuz. Bir çok alanda başarıyla kendinizi gösteriyorsunuz. Kimimiz göbekli, kimimiz çocuklu,kimimiz kel, kimimiz genç, kimimiz yaşlı ama hepimiz İstanbul Çağdaş’lıyız. Halk Dansları gönüllüsüsünüz. Sizlere sonsuz minnettarız. Çünkü zor sizin için yapılamayacak olandır. Bunlar size kolay ama bir o kadar keyifli gelmekte. bu gecede siz kendi kapasitenizin üzerinde oynadınız, çünkü her sahnede aynı kişilerin olması ve karagrofiler şaşırmadan yapmanız takdir edilecek bir meziyet. Nefesinize ve yüreğinize sağlık. Eminim ki sizler ile anneniz, babanız, kardeşiniz, arkadaşlarınız gurur duyuyordur. Çünkü biz, sizler ile gurur duyuyoruz.

Bu gecenin güzelliği sadece teknik heyet, dansçılar değildi. Bence bir başka güzellik kendileri sahnede olmamalarına rağmen gecede sahne önü ve arkasını hazırlayan grubun üyeleriydi. Sizler yaptığınız işi ciddiye alarak çalıştınız ve hazırlandınız. Göksel Hanım’ın koordine ettiği misafir karşılama grubu giydikleri kıyafetleriyle bakımlı, gösterişli, güler yüzleri salona gelen misafirlerin dikkatini çekmelerine neden olmuştur. Sahnenin hazırlanmasında çalışan Onur’un gayretleri salonun kusursuz olmasını sağlamıştır. Sağlık için hazırlanan masayı görenler kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamıştır. Gecenin tanıtılması için internet sayfasında haber olarak çıkması, Ali Poyrazoğlu’nun bizden bahsetmesi siz değerli arkadaşlarımızın sayesinde olmuştur teşekkürler Güngör, Tarkan, Ezgi, Deniz, Burcu, Ezgi, Özlem, Ümran, Semiha, Erdur,Murat,Senem,Burcu,Buket,İlknur,Esra,Göksel,Dilek, Rıza,Selen,Güngör,Senem sizlere tek tek çok teşekkür ediyorum.

İstanbul Çağdaş Halk Oyunlarının yaşamasında ve öğretilmesindeki çalışmalarımız sevgili başkan Serdar Demiralp'in liderliğinde bir on yıllarca süreceğine seviniyor kendisine çok teşekkür ediyorum.
Sevgiyle ve sağlıcakla kalın

Fuat YILDIRIM
3 Nisan 2011
MilanoSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com