30.YIL
• 31.DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR..
Tanıtım Filmi TR Turizm Portalı

" İSTANBUL ÇAĞDAŞ " HEPİMİZİN....... 28 Şubat 2011 Pazartesi  Saat: 22:47


Sevgili İSTANBUL ÇAĞDAŞ’lı arkadaşlarım bu hafta sonu pazar çalışmasına katılma fırsatı buldum. Uzun süredir işimden dolayı fırsat bulamadığım için sizlerle birlikte olamamıştım. Ancak katılamadığım her çalışma benim için kayıp bir gün olduğunu çok iyi biliyorum. Hafta sonu çalışmalarında gördüğüm kadarıyla herkes canla başla çalışmalara devam etmekte ve bir şeylerin ortaya çıkarılmasında gayret göstermektedirler.Boş zamanımda bir alış veriş merkezine gitmeyi, Bağdat Caddesi’nde dolaşmayı her zaman yapabilirim ama keyif aldığım halk danslarını yapan bir grubun içinde olmayı her zaman bulamayabilirim. Bu nedenle her fırsatta birlikte olmak benim arzum.

Bu halk dansları ve İSTANBUL ÇAĞDAŞ adına guru ve mutluluk verici bir davranış. Tüm eğitmen, danscı arkadaşlara çok minnettarız. Sağolun var olun. Tarihe sizler de katkıda bulunuyorsunuz. 30 yıl sonra tekrar bir araya bile geldiğinizde bu gün öğrendiklerinizi harfi harfine hatırlayacaksınız buna eminim. Çünki ben bunu yaşadım 30 yıl önce Ankara Folklor Eğitim Kurumunda bir arada olduğumuz arkadaşlarımızla bu gün aynı oyunları bıraktığımız yerden devam edebildik. Küçük düzeltmelerle oyunları büyük keyif ve başarıyla oynuyoruz. Ancak 1975 yılında kurulmuş olan derneğimiz malesef bu gün kapalı. Çünkü bir Serdar Demiralp yoktu ki bu güne kadar gelemedi. Tabiiki kişilere bağlı olmasını istemeyiz bu tür faydalı faaliyetleri çoğunluk sahiplensin ve devamlı olsun eğer Serdar Demiralp bu işi bırakırsa İSTANBUL ÇAĞDAŞ kapanmasın. İşte bu, grubu oluşturan bireylerin sahiplenmesi ile olacaktır. Kişiler her konuda olduğu gibi halk danslarında da aktif katılmalı kurullarda görev almalı sorunları paylaşmalı aksaklılkları giderici fikirler üretmelidir. Bu paylaşım İstanbul Çağdaşta çok fazlasıyla var. Bu sayı artmalı ve yeni yüzler katılmalı.
Bu gün burda vurgulamak istediğim konu 2 Nisan 2011 Cumartesi gecesi yapılacak olan Dansın Çağdaş Renkleri (Dancing on the rainbow) etkinliği. Hafta sonu yaptığım konuşmamda da belirtiğim gibi bizler belediyelerin veya bir kurumun desteklediği bir grup değiliz. Bağımsız amatör derneğiz, bu nedenle bu işleri keyifle hep birlikte yapıyoruz. Tabii bağımsız olmanın getirdiği yükler de var. Bunun maliyetlerini karşılamak hepimize düştüğü bir gerçek. Bunlar nelerdir ? Bir bakalım.Dernek merkezi kirası, elektirik, su, telefon masrafları, kostüm merkezi kirası, kostümlerin bakım masrafı, çalışma salonuna yapılan yüklü maliyet ve gösteri yapılması için gereken ekstra masraflar belki daha çok madde var ama burada aklıma gelen şimdilik bu kadar. Gelirlere bakarsak; üye aidatları, gösteri ve gecelerden gelen katkılar. Ancak gider ve gelir karşılaştırıldığında başa baş gelmekte bazı senelerde ise eksi bakiyede olmakta. Eğer faaliyetin olmadığı yaz aylarındaki masrafları karşılıyabilmek için kış döneminde çok çalışmamız gerekeceği bir gerçek
. Şimdi önümüzde 2 nisan gösterisi var eğer salon doldurulamaz ise şimdiden ekside olacağımız bir unutmamamız gerekecek. Haydi üyesi olduğunuz bu derneğin yaşatılmasında elele verelim birlikte yaşatalım.Bu gecenin davetiye satışlarında hep birlikte çalışalım. Ailenize arkadaşlarınıza davetiyeleri almalarını sağlayın, gelsinler çok az bir ücret karşılığı en az 100 kişinin emek verdiği bir performansı seyretmeleri iyi bir fırsat olacaktır. İstanbul Çağdaş sizlerle yaşayacak sizlerle geleceğe gidecektir. Hedef her üyenin dört davetiye alması sizlere şimdiden bu hassasiyetiniz ve sorumluluk anlayışınızdan dolayı çok teşekkür ederiz. 2 nisan sizlerin eseri olacaktır
Eğer çevrenizde bu faaliyete katkıda bulunacak kuruluşlar varsa lütfen bizlerle iletişime geçiniz. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Sağlıcakla kalın…….

Fuat YıldırımSayfayı Yazdır Yukarı
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yönetim | Salonumuz | Eğitmenler | Serdar Abi'den | Serbest Kürsü
15. Yıl Marşımız | Repertuvar | Dansçılarımız | Foto Albüm | Konuk Defteri
Sponsorlarımız | İletişim | Bize Katılın | English
 
© 2002-2011 İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Eğitim Mah. Postane Sok. OZAN 2 Apt. No:13/A Kadıköy - İstanbul / Türkiye
Tel: (0216) 346 38 38   Fax: (0216) 346 66 10
E-posta: info@istanbulcagdas.com


Web Master : Eren BILEN - 0533 443 70 09 - erenbilen@hotmail.com